Domů
Plynárenství
Loňská spotřeba plynu v Česku byla nejnižší za posledních osm let, uvedl ERÚ
Plynovod. Nová technologie zlevní břidlicový plyn. Ilustrační foto

Loňská spotřeba plynu v Česku byla nejnižší za posledních osm let, uvedl ERÚ

Plynárenství
3 komentáře
24. únor 2023, 09:14
ČTK

Loňská spotřeba plynu v Česku byla nejnižší za posledních osm let. Celkově ho Češi spotřebovali 7,544 miliardy metrů krychlových, což bylo meziročně o pětinu méně. Při přepočtu na dlouhodobý teplotní normál pak byla nejnižší minimálně od roku 2001. ČTK o tom dnes informoval Energetický regulační úřad (ERÚ). V loňském roce podle úřadu klesla rovněž spotřeba elektřiny, meziročně o 3,9 procenta.

Spotřeba plynu v tuzemsku meziročně klesala ve všech měsících loňského roku, nejvýrazněji pak v květnu o 33,3 procenta. „Celkově byla spotřeba nejnižší za posledních osm let. Když ji přepočítáme na teplotní průměr, pak byla dokonce vůbec nejnižší od roku 2001, kdy ERÚ začal vést statistiky provozu plynárenské soustavy,“ uvedl předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček.

sip rdo

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Karel Salaj
24. únor 2023, 13:21

Když bude plyn ještě dražší, tak se stopí ještě méně a polovina podniků kvůli drahotě se firmy zavřou a lidi propustí.....To je dobře, nebo špatně...

Marek Kuchejda
25. únor 2023, 04:48

Ale proč by měl být plyn ještě dražší? A co je špatného na tom, že lidé šetří? Je nějaká povinnost lidstva spotřebovávat co nejvíce energie. Dražší energie dotlačí lidi k úsporám a tím i k nezávislosti. Ten kdo má perfektně zateplený dům a k tomu má na střeše fotovoltaiku, tak toho vysoké ceny netrápí. A naopak. Nízké ceny energii v posledních letech nemotivovali nikoho k úsporám nebo ke stavbě nových zdrojů. Takže příčinou dnešních vysokých cen je dlouhodobá nízká cena v letech minulých. Lidé pořád chtějí po státu aby jim něco zařídil. Přitom stačí tak málo. Začít u sebe.

Ivan Švančara
25. únor 2023, 08:47

mame okolo seba tolko uvedomelych ludi, ze je s podivom, ze minuly rezim padol.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se