Domů
Plynárenství
Plynárenství je perspektivní obor pro studenty i zkušené odborníky
Komerční sdělení

Plynárenství je perspektivní obor pro studenty i zkušené odborníky

V dnešní době rezonují v energetice pojmy jako obnovitelné zdroje, elektromobilita, chytrá energetická řešení. Jak si v tomto světle stojí zemní plyn jako tradiční zdroj energie? A jak se to projevuje v zájmu uchazečů o práci v době, kde je na trhu nedostatek technických profesí?  Na to jsme se zeptali Pavla Káčera, jednatele společnosti GridServices, která má v innogy na starosti provoz plynárenských sítí a spolehlivé dodávky zemního plynu.

Neztrácí obor plynárenství na atraktivitě?

Představa plynařiny jako „černého řemesla“ je dnes dávno přežitý mýtus. Fenomén digitalizace se promítá do všech našich činností a být plynařem v současnosti znamená využívat při práci nejnovější technická a technologická zařízení, stejně jako nejmodernější on-line komunikační nástroje. Díky inovacím v plynárenství mají naši zaměstnanci možnost pracovat na zcela unikátních projektech. To je také hlavní důvod, proč k nám přicházejí noví absolventi středních a vysokých škol i zkušení odborníci z trhu práce.

Udrží si tedy zemní plyn v moderní energetice svoje významné postavení?

Skutečnost, že se obor plynárenství drží tak dlouho na výsluní energetiky, souvisí právě s vysokou odborností lidí, která se vyvíjí stejně dynamicky jako celé odvětví. Plyn nám jako zdroj energie spolehlivě slouží už více než 170 let. A přestože postupně dochází k významným změnám ve struktuře zdrojů energie, bude hrát zemní plyn vždy svoji nezastupitelnou roli jako spolehlivý, bezpečný a ekologický zdroj udržitelné energie.  A stejně tak lidé, které obor moderního plynárenství neustále rozvíjí a posouvají.

Výstavba plynovodu Nordstream (zdroj Nordstream).

Co můžete zájemcům o práci nabídnout?

Našim zaměstnancům poskytneme ekonomické a technické zázemí silné nadnárodní společnosti, moderní technologie a pracovní podmínky na nejlepší evropské úrovni. Perspektivu zajímavé a dobře ohodnocené práce a trvalý rozvoj, který jim zaručí, že budou vždy v kontraktu s naprostými špičkami v oboru. A k tomu štědrou nabídku benefitů, která jim zpříjemní život a umožní rozvíjet jejich osobní zájmy ve volném čase. Ještě musím zdůraznit vysokou míru bezpečnost práce, která je alfou i omegou celého našeho podnikání.

Daří se vám oslovit mladou generaci?

To je velmi aktuální otázka, protože v současné době procházíme v innogy postupnou generační výměnou. Je to však také příležitost pro příchod nových mladých lidí, kteří mohou od zkušených plynařů převzít jejich know-how a současně do naší společnosti přinést novou energii a elán posouvat obor plynárenství zase o kus dál.

Nové lidi získáváme již na odborných učilištích a středních školách. Kromě měsíčného stipendia až do výše 4500 korun jsme šikovným žákům připraveni poskytnout odpovídající praxi již během studia tak, aby po jeho skončení mohli rovnou nastoupit do zaměstnání. Absolventům ne-plynárenských oborů nabízíme plně hrazené rozšíření studia ukončené odbornou zkouškou, která jim zvýší kvalifikaci a rovněž umožní jejich uplatnění v innogy.

Nezmizí společně s odcházející generací plynařů také jejich zkušenosti?

S předstihem jsme rozběhli plán nástupnictví, který nám zajistí kontinuitu předáváním odborného know how zkušených techniků jejich mladším či nastupujícím kolegům. Tak zajistíme, že při odchodu staršího odborníka do důchodu máme vždy člověka, který je schopen v plném rozsahu zaujmout jeho pozici. Včetně tak náročné činnosti jakou je třeba pohotovostní služba. Při získávání nových lidí nám také pomáhají naši kmenoví zaměstnanci, kteří práci v innogy svým známým či příbuzným doporučí nebo je k nám rovnou přivedou.

Vaše nová kampaň říká, že nehledáte zaměstnance. Koho tedy hledáte?

Především profesionály s nadhledem a srdcaře, protože podle mě stále platí, že naše firma a její úspěchy v budoucnu stojí vždy na lidech se srdcem plynaře.

Komentáře

(1)

Petr

19. září 2018, 13:05

Jestli chcete srdcaře tak se raději zaměřte na udržení důchodců nebo zpětný nábor těch, které po roce začali neskutečně doma štvát manželky, v některých oborech můžou pracovat zdravější klidně do 80ti, a za ušetřené peníze si můžete dovolit přidat dělňasům, aby měl ty vaše trubky vůbec kdo zodpovědnější pokládat a opravovat.

Při přílišném zaměření na zahraniční agenturníky se nakonec nedoplatíte za pojištění čím dál častějších nehod.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.