Systém Lancelot GSN společnosti RWE Gas Storage, který je určen pro správu a řízení zásobníků plynu, prošel řadou zásadních změn a inovací. Náročný projekt zvládli vývojáři Unicorn Systems za dvanáct měsíců. Lancelot je provozován v cloudovém prostředí Amazonu (AWS), v módu 24/7 s garantovanou dostupností 99,8 %. 

První verze Lancelotu GSN byla v RWE nasazena před 8 lety. V letošním roce systém prošel generační obměnou reflektující změny na trhu a v oboru. Byl postaven na novém jádře produktu Lancelot EDM a napojen na nové interní systémy RWE. Náročný projekt byl zahájen analýzou požadavků, po které následovala detailní analýza, implementace, testy a migrace dat.

„Unicorn Systems zvládl celý projekt nasazení druhé generace Komerčního dispečinku za pouhých dvanáct měsíců. Cením si profesionálního, korektního a pragmatického přístupu konzultantů i programátorského týmu Unicornu,“ komentovala spolupráci Denisa Řezníčková, Manager of Dispatching Unit ze společnosti RWE Gas Storage, s.r.o.

Lancelot GSN je plně integrován se systémy třetích stran (OTE, NET4GAS, TSO SCADA, GIE/ACER, RWE Web Portal a další) a obsahuje mimo jiné i následující moduly: CRM, nominační a komunikační modul, notifikační služby, reporty, modul pro uživatelské a systémové predikce, bilanční a fakturační nástroje a moderní zákaznický webový portál.

Vývojáři Unicorn Systems mají s nasazováním a provozem informačních a komunikačních technologií v oblasti energetických systémů řadu zkušeností z lokálních i mezinárodních projektů. Pro RWE dodali nejen systém Lancelot, ale i řadu expertních ICT služeb.

Zásobníky plynu v České republice

V současné době je v ČR v provozu devět podzemních plynových zásobníků, které jsou provozovány společnostmi RWE Gas Storage (6 zásobníků), MND Gas Storage (2 zásobníky) a Moravia Gas Storage (1 zásobník).

RWE Gas Storage vlastní zásobníky v lokalitách Lobodice, Dolní Dunajovice, Štramberk, Třanovice, Tvrdonice a Háje. MND Gas Storage vlastní podzemní zásobníky Uhřice a Uhřice Jih. V červenci letošního roku spustila společnost Moravia Gas Storage, a.s., nový zásobník plynu v Dambořicích.

Celková kapacita zásobníků plynu pro ČR činí zhruba 3,4 miliard metrů krychlových, což představuje přibližně 44 % roční spotřeby zemního plynu v ČR (při uvažování loňské spotřeby plynu).

Zdroj úvodní fotografie: www.rwe-gasstorage.cz

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *