Domů
Plynárenství
Soud EU potvrdil antimonopolní dohodu s Gazpromem, odmítl stížnost polské firmy
Gazprom může nyní plynovod Opal využívat pouze z 50 %.

Soud EU potvrdil antimonopolní dohodu s Gazpromem, odmítl stížnost polské firmy

Tribunál Soudního dvora EU podpořil rozhodnutí Evropské komise (EK), která před třemi lety bez pokuty ukončila antimonopolní vyšetřování ruského plynárenského gigantu Gazprom. Ten, aby se vyhnul sankcím, uzavřel s EK dohodu, ve které souhlasil s reformou své cenové struktury a umožnil konkurentům prosadit se na trhu ve východní Evropě. Vyplývá to z dnešního sdělení soudu, který tak odmítl stížnost polské společnosti PGNiG.

„Tribunál dospěl k závěru, že napadené rozhodnutí není stiženo žádným z procesních nebo věcných pochybení uplatněných žalobkyní v rámci jejích šesti žalobních důvodů,“ uvádí se ve sdělení.

Proti rozsudku je možné se odvolat k nejvyššímu evropskému soudu, Soudnímu dvoru EU.

Tribunál je v unii druhým nejvyšším soudem a spolu se Soudním dvorem, který je mu nadřazen, je součástí Soudního dvora EU.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Jaroslav Loudil
2. únor 2022, 14:55

Tak Poláci proti Rusku ostrouhali. Já bych řekl, správné rozhodnutí. Doufám, že my podobně zvítězíme i s dolem Turow.

Miloslav Černý
3. únor 2022, 02:42

Rýsuje se další alternativa uskladnění vodíku. „Technologie LOHC založená na benzyltoluenu umožňuje díky svým vlastnostem bezpečnou a nákladově efektivní vodíkovou infrastrukturu – od skladování přes přepravu až po použití,“ To jsou další body proti zbytečnému rozvoji kontraverzního velkého jádra.

A.O
3. únor 2022, 08:02

Víte vůbec co je ten dibenzyltolulen (ani tu sloučeninu nenapíšete korektně) svinstvo? Obecně cyklické uhlovodíky za svinstvo? Při větším úniku v zastavěné oblasti...

nikdo
3. únor 2022, 14:53

asi čerpáte z tohoto? www.volty.cz/2022/02/02/snazsi-bezpecnejsi-a-levnejsi-vyuzivani-vodiku-diky-technologii-lohc/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nebyl bych tak nadšený je to teprve ve vývoji a nemáme dost informací, vodík se dá vyrábět pomocí elektřiny z jakékoli elektrárny i z jaderné. Takže vodíkové hospodářství si klidně může vynutit stavbu nových jaderných zdrojů.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se