Domů
Přenos elektřiny
ČEPS a SEPS se dohodly na prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti rozvoje trhu se službami výkonové rovnováhy
Ad

ČEPS a SEPS se dohodly na prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti rozvoje trhu se službami výkonové rovnováhy

Provozovatelé přenosových soustav v České republice a na Slovensku, společnosti ČEPS a SEPS, se dohodli na užší spolupráci v oblasti obstarávání služeb výkonové rovnováhy. Cílem projektu je další rozvoj energetických trhů v souladu s evropskou legislativou.

Členové představenstva odpovědní za dispečerské řízení provozu přenosových soustav a energetický obchod Pavel Šolc (ČEPS, a. s.) a Michal Pokorný (SEPS, a. s.) se dohodli na užší spolupráci v oblasti obstarávání služeb výkonové rovnováhy a rozvoje energetických trhů. Vznik expertního týmu byl potvrzen na jednání obou společností dne 20. 11. 2020.

Náplní týmu bude v prvním kroku identifikace vhodných oblastí pro společný rozvoj a následně jejich implementace podle požadavků evropské legislativy. Projektový tým bude mít také za úkol nastavit způsob sdílení stanovisek obou společností tak, aby se ČEPS a SEPS mohly vzájemně podporovat při prosazování cílů na evropské úrovni.

Jsem velmi potěšen, že jsme se s kolegou z ČEPS shodli na společném postupu, a to jak při rozvoji trhu s podpůrnými službami, tak na vetší harmonizaci stanovisek obou společností v regionálních i evropských strukturách, jako je CORE Region či ENTSO-E. Tato vzájemná spolupráce jistě povede k efektivnějšímu prosazování našich stanovisek, řekl Michal Pokorný, člen představenstva SEPS, a. s.

Spolupráci s kolegy ze SEPS vnímám jako logický krok, vzhledem k podobným tržním pravidlům i pravidlům provozování soustav v obou zemích. Evropská legislativa ukládá provozovatelům povinnost vytvoření společného trhu s regulační energii v rámci projektů MARRI a PICASSO. Taktéž je patrné, že dalším krokem bude vytvoření základů společného trhu s podpůrnými službami. Na takový okamžik chceme být připraveni a nabídnout společné řešení jako jeden ze standardů, dodal Pavel Šolc, člen představenstva ČEPS, a. s.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.