Domů
Ropa
Mezi těžaři ropy a plynu si nepohoršil ani Statoil, jeho zisk překonal očekávání
Statoil: Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Statoil_2012.jpg

Mezi těžaři ropy a plynu si nepohoršil ani Statoil, jeho zisk překonal očekávání

Největší norská energetická skupina Statoil zvýšila v letošním prvním čtvrtletí zisk nad očekávanou úroveň zejména díky vyšším cenám ropy. Jak uvedla dnešní zpráva firmy, očištěný provozní zisk činil 3,3 miliardy USD (81 miliard Kč) oproti 857 milionům dolarů před rokem.

Norský producent ropy a zemního plynu očekával zisk 2,67 miliardy dolarů. Více než dvojnásobný nárůst zaznamenal Statoil u cash flow z provozních aktivit, a to na 5,97 miliardy USD z 2,2 miliardy před rokem.

Těžba ropy v prvním čtvrtletí stagnovala. Nicméně nejvyšší nárůst za pět let vykázala produkce z nalezišť v kontinentálním šelfu. Společnost nyní provádí devět zkušebních vrtů a chystá se zahájit program průzkumu těžby ropy v Barentsově moři.

Představenstvo firmy se rozhodlo ponechat dividendu za první čtvrtletí na dosavadních 0,2201 USD na akcii. Výhled na letošní rok ponechalo beze změny.

Výsledky Statoilu jsou v souladu s trendem odvětví, vyšší než očekávané zisky hlásí také BP, ExxonMobil, Chevron i Total, uvedla agentura Reuters.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.