Domů
Ropa
USA brzy vydá plán na pomoc americkým ropným společnostem
Donald Trump. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/80038275@N00/

USA brzy vydá plán na pomoc americkým ropným společnostem

Americký prezident, Donald Trump, ve středu uvedl, že jeho administrativa brzy vydá plán na pomoc americkým ropným společnostem. Steven Mnuchin, ministr financí, dodal, že plán může zahrnovat zvýšení státních strategických rezerv o miliony barelů ropy.

Přibližně 85 % celosvětových ropných skladovacích prostor, nepočítaje skladovací zařízení na moři (plavidla), je již zaplněno. Zpráva o možných dalších skladovacích prostorech je tak ropnými společnostmi, respektive také obchodníky, přijata s velkým očekáváním, jelikož by pro svou ropu našly odbyt.

„Prozkoumáváme také možnost skladování dalších několika stovek miliónů barelů s ropou, takže se díváme na spoustu různých možností,“ pronesl Mnuchin na briefingu v Bílém domě o dopadech COVID-19 na průmysl.

Státní strategická ropná rezerva USA nyní pojímá přibližně 636 miliónů barelů ropy, přičemž maximálně může držet až cca 714 miliónů barelů.

Trump prohlásil, že pomoci ropnému průmyslu přikládá nejvyšší prioritu. Přesné datum, kdy jeho administrativa plánuje vydat plán na pomoc ropným společnostem, ovšem neuvedl a prohlásil jen, že brzy.

„Je to neuvěřitelné. Ceny jsou tak nízko, že v některých případech skladujeme ropu a dostáváme za skladování zaplaceno, protože pro to (skladování) máme obrovské kapacity. Takže to, co se stalo se strategickými rezervami, je úžasné,“ pronesl Trump.

Ceny ropy během středy prudce vzrostly, přibližně o 10 % poté, co americké zásoby rostly méně, než se předpokládalo. To může značit, že se poptávka po ropě pomalu vzpamatovává, jelikož stále více států, stejně jako v případě evropských států, uvolňuje opatření související s COVID-19.

Světová poptávka po ropě klesla přibližně o 30 % a na ropném trhu je stále převis nabídky nad poptávkou. Proto se ropné skladovací zařízení rychle zaplňují a dle některých analytiků ropa ještě nemusí být z nejhoršího venku a opět může nastat skokový pokles cen ropy.

Dle prezidenta OPEC, Mohameda Arkaba, by se ceny ropy měly v druhé půlce roku zotavit díky škrtům v produkci dohodnuté členy OPEC+ a postupnému rušení opatření na zamezení šíření onemocnění COVID-19 po celém světě. Akrab předpovídá, že by se ceny ropy mohly ve třetím čtvrtletí vyšplhat na 40 USD.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.