Domů
Ropa
Venezuela má problém sehnat kupce pro svou ropu

Venezuela má problém sehnat kupce pro svou ropu

Venezuelská ropná společnost má velké problémy sehnat v únoru kupce pro svou vytěženou ropu. Firma PDVSA má k dispozici 677 tisíc barelů ropy denně, nicméně z důvodu amerických sankcí nemá žádné zájemce. Informoval o tom server S&P Global Platts.

Venezuelská ropná společnost má velké problémy sehnat tento měsíce kupce pro svou vytěženou ropu v objemu 677 tisíc barelů ropy denně. Tyto neprodané barely ropy pro PDVSA představují měsíční ztráty ve výši zhruba 800 milionů USD (cca 18,3 miliard korun) vzhledem k tomu, že barel různých druhů venezuelské ropy se pohybuje na ceně 40 – 45 USD/barel (cca 915 – 1029 korun/barel).

„Zpřísňující se americké sankce proti vládě Nicolase Madura vedly k oddálení těch několika klientů, kteří se doposud odvažovali vstoupit do venezuelských přístavů.“  

úředník PDVSA hovořící s S&P Global Platts v anonymitě

Podle tohoto úředníka PDVSA dokonce svým věřitelům nabízela splácení dluhů ve formě surové ropy, o což ovšem nebyl zájem. Firma nabídla významné slevy a flexibilní prostor k naložení suroviny v délce více než 30 dnů.

Obnova těžby ropy ve Venezuele neprobíhá podle plánů

Dostupné množství představuje zhruba 80 % očekávané únorové produkce 850 tisíc barelů ropy denně podle plánu PDVSA. Podle posledních dostupných dat S&P Global Platts se jedná o nejvyšší těžbu za uplynulý rok. V loňském roce PDVSA uzavřela s několika společnostmi dohodu o obnovení těžby ropy v ložiscích umístěných v blízkosti řeky Orinoko.

„PDVSA možná ale bude muset během nadcházejících měsíců v důsledku nedostatku kupců snížit svou těžbu.“

úředník PDVSA hovořící s S&P Global Platts v anonymitě

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Pohled na světlejší stranu ekonomiky. Ceny ropy budou zase nízko. Možná níž, než si dokážeme představit
25. červen 2022, 09:30
Česko nakoupí ropu do nouzových zásob za miliardu korun
22. červen 2022, 18:07
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
David Ropa
19. únor 2020, 12:31

mám zájem o 20000 galonů ROPY

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se