Domů
Rychlé zprávy
Dozorčí rada ČEZ předběžně odsouhlasila prodej bulharských aktiv

Dozorčí rada ČEZ předběžně odsouhlasila prodej bulharských aktiv

Dozorčí rada ČEZ dnes dala představenstvu firmy předběžný souhlas s prodejem bulharských aktiv společnosti. ČTK to sdělil předseda rady Václav Pačes. ČEZ chce ze země odejít kvůli dlouhotrvajícím sporům s místními úřady a chce soustředit na Česko a střední Evropu a na obnovitelné zdroje energie v zemích jako Německo a Francie. Předloni ČEZ zahájil mezinárodní arbitráž proti bulharské vládě.

ČEZ vstoupil na bulharský trh ke konci roku 2004. Jeho distribuční i prodejní společnost tam obsluhuje přibližně tři miliony zákazníků, zejména v západní části země.

Firma v Bulharsku hledá kupce pro společnosti CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria a Free Energy Project Oreshets. Nejvýznamnější z nich je distribuční CEZ Razpredelenie.

Ilustrační foto

ČEZ podle dřívějších informací nyní exkluzivně vyjednává s jedním zájemcem o tato aktiva. Podle českých médií je jím bulharská společnost Innercom, přičemž transakce podle nich může tuzemské společnosti vynést osm až devět miliard korun.

Na průběh prodeje si u představenstva a dozorčí rady ČEZ tento týden dopisem stěžoval jeden z neúspěšných zájemců, energetická skupina Energo-Pro se sídlem v Praze. Už na konci loňského října ČEZ oznámil, že našel kupce pro bulharskou černouhelnou elektrárnu Varna, kterou prodával odděleně.

Štítky:ČEZ
Bulharsko

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se