Domů
Elektromobilita
Nissan Leaf zažívá ve Spojeném království největší meziroční nárůst prodejů ve své kategorii

Nissan Leaf zažívá ve Spojeném království největší meziroční nárůst prodejů ve své kategorii

Plně elektrické modely z dílen Nissanu, zahrnující modely Leaf a dodávku e-NV200, pokračují v dominanci ve svých kategoriích díky vysokým listopadovým prodejům. Vlastnictví elektromobilu s sebou nese řadu benefitů a zákazníci Spojeného království si tuto skutečnost uvědomují.

Díky vysoké zákaznické poptávce po modelu Leaf se tento vůz v měsíci listopadu držel na špici prodejů elektromobilů. Jeho podíl na prodejích činil 47,3 %, v listopadu 2015 zaujímal celkové prodeje ze 30,4 %.

Při alternativním úhlu pohledu na celkové prodeje Nissanu Leaf můžeme říct, že meziroční nárůst prodeje se více než zdvojnásobil (celkový nárůst je 115 %). Nissan e-NV200 je pro změnu nejprodávanější elektrododávkou, kdy v listopadu ovládla trh s podílem 75,4%.

Vlastnictví elektromobilu skýtá řadu výhod

„Ekonomické a ekologické výhody vlastnictví elektromobilu nabývají u řidičů na atraktivitě. Tento trend můžeme právě přímo na prodejích elektromobilů značky Nissan pozorovat,“ říká Edward Jones, manažer elektromobilů Nissanu pro Velkou Británii.

Argumenty jsou jasné – jízdní náklady o 85 % nižší než v případě konvenčních spalovacích motorů, údržba levnější o 75 %. Občasné možnosti bezplatného nabití a parkování zdarma jsou rovněž pozitivními faktory, nehledě na možnost dobít si svůj automobil přímo doma v garáži.

Vlastníci elektromobilů mají rovněž v porovnání s ostatními poměrně vysoké nájezdy kilometrů. Majitelé Nissanu Leaf najedou v průměru o 50 % více kilometrů, než je evropský průměr u spalovacích motorů a o 30 % více, než najezdí ostatní státní příslušníci využívající spalovacích motorů.

Komentáře

(1)

Konq

29. prosinec 2016, 08:46

Ještě bych doplnil štítek "Marketingový krasožvást" .

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.