Domů
Rychlé zprávy
V Ohiu se jedná o podpoře pro jaderné elektrárny

V Ohiu se jedná o podpoře pro jaderné elektrárny

V senátu amerického státu Ohio se ve čtvrtek konalo první slyšení o legislativě podporující další provoz tamních jaderných elektráren. Ve stejnou dobu přitom ohijský Výbor pro veřejné služby pozastavil své projednávání na stejné téma.

Projednávaný ohijský návrh zákona číslo 178 má za cíl vytvořit plán „bezemisních jaderných zdrojů“, který by pomohl zajistit další provoz v jaderných elektrárnách Davis-Besse a Perry. Reaktor v David-Besse má instalovaný výkon 894 MWe, reaktor v JE Perry má instalovaný výkon 1256 MWe.

Zákon by vykonával stejnou funkci jako opatření přijatá minulý rok ve státech New York a Illinois, která poskytla technologiím nevytvářející emise takzvané „bezemisní“ příspěvky. Tato opatření zabránila předčasnému uzavření ohrožených jaderných elektráren.

Další projednávání tohoto návrhu bylo ve Výboru pro veřejné služby pozastaveno ve středu. Předseda výboru William Seitz pozastavil další projednávání poté, co výbor vyslechl celkem více než deset hodin posudků a názorů na návrh od jeho zastánců i odpůrců.

„Necítím žádný nadšený zájem ze strany členů komise hlasovat o tomto a pochybuji, že budeme v blízké budoucnosti pořádat další slyšení na toto téma, ledaže by se stalo něco katastrofálního,…“ – William Seitz, předseda Výboru pro veřejné služby pro Ohio news service

„Chápeme, že sněmovna naznačila, že už nebude pořádat další jednání o návrhu 178. Zatím měli tři projednávání, celkem vyslyšeli více než tři tucty zastánců i odpůrců. Hlasování o návrhu zatím nebylo naplánováno, ale my budeme pokračovat v našich rozhovorech se zákonodárci o důležitosti tohoto návrhu a o jaderných elektrárnách v Ohiu.“ – Jennifer Young, zástupkyně za FirstEnergy, vlastníka obou jaderných elektráren

JE tvoří více než 90 % bezemisní energie v Ohiu a Pensylvánii

„Naše jaderné elektrárny David-Besse, Perry a Beaver Valley jsou schopné nepřetržitého provozu a zásobují elektřinou více než 4 miliony domácnostní. Je faktem, že jaderná energetika vyrábí více než 90 % bezemisní energie v Ohiu a Pensylvánii. ZEN (Návrh 178) by kompenzoval jaderné elektrárny na základě jednotlivých megawattů za unikátní přínos, který poskytují životnímu prostředí, problematikám rozmanitosti paliv a energetické bezpečnosti a odolnosti.“ – Charles Jones, výkonný ředitel FirstEnergy

Zdroj úvodního obrázku: JL Johnson

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.