Siemens údajně zvažuje prodej či uzavření až poloviny závodů své divize Power & Gas

19. říjen 2017, 12:50
DomůRychlé zprávySiemens údajně zvažuje prodej či uzavření až poloviny závodů své divize Power & Gas

Německý průmyslový koncern Siemens plánuje reorganizaci své energetické a plynárenské divize Power & Gas, která bude zahrnovat také uzavření nebo prodej některých závodů a jejím výsledkem bude zrušení tisíců pracovních míst. Uvedl to dnes německý měsíčník Manager Magazin s odvoláním na zdroje ze společnosti.

Divize se potýká s problémy kvůli globálnímu přesunu od velkých turbín na výrobu energie, na které se Siemens specializuje. Ve fiskálním třetím čtvrtletí, tedy za tři měsíce do konce června, divizi klesly objednávky o 41 procent a zisk o 23 procent, což bylo více než se čekalo.

Podle časopisu by Siemens mohl uzavřít nebo prodat až 11 z 23 závodů divize po celém světě. Mezi nimi také závod ve východoněmeckém Erfurtu.

Vedení má představit plán zástupcům odborů na počátku listopadu. Divize Power & Gas má bez zahrnutí aktivit v oblasti služeb 30.000 zaměstnanců, z toho 12.000 v Německu.

Siemens uvedl, že neustále přemýšlí o svém strategickém směrování, což může zahrnovat i konsolidaci některých aktivit. Odmítl však přímo komentovat článek v časopise Manager, napsala agentura Reuters.