Domů
Elektřina
Tesla Motors opět vykázala ztrátu, v roce 2016 očekává zisk

Tesla Motors opět vykázala ztrátu, v roce 2016 očekává zisk

Tesla Motors vykázala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015 ztrátu ve výši 320 miliónů dolarů. Ztráta se tak za celý loňský rok již vyšplhala na 889 miliónů $. Společnost však očekává v následujícím roce zisk.

Kalifornský výrobce automobilů Tesla zaznamenal již jedenácté čtvrtletí v řadě, ve kterém hospodařil se ztrátou. Ztrátou 320 miliónů $ ve čtvrtém kvartálu 2015 tak navýšil celkovou ztrátu na 889 miliónů, čímž překonal ztrátu roku 2014 téměř trojnásobně. A to navzdory tomu, že prodej vozů Tesla téměř dosáhl plánovaného objemu.

Společnost však pěvně věří ve zlepšení situace v následujících letech. Od března 2016 by měla Tesla vyrábět 1000 SUV vozů Model X týdně. Těchto vozidel dodala společnost svým zákazníkům ve 4. čtvrtletí pouze 206 kusů. Na konci roku 2017 by se měla začít prodávat nová generace vozů – Model 3.

Akcionáři stále společnosti Elona Muska věří. Cena akcií tak v reakci na středeční zprávu o hospodaření společnosti reagovala vzrůstem o 8%.

„Jsem velmi spokojený s tím, jak se věci mají. Společnost přečkala těžké období a nyní je vše připraveno na bezproblémový chod společnosti,“ popsal své pocity generální ředitel společnosti Elon Musk.

PowerWall a Powerpack

Divize společnosti Tesla Motors vyrábějící baterie PowerWall a Powerpack naproti tomu hospodařila ve svém prvním čtvrtletí se ziskem. Výroba těchto baterií začala právě ve čtvrtém čtvrtletí v nevadské Gigafactory. Rozbíhají se již také první dodávky produktu zákazníkům. Největší zájem o tyto bateriové systémy je, podle Muska, prozatím zejména v Německu a Austrálii. Tesla plánuje v následujícím roce zvyšovat zisky postupným zvyšováním objemu produkce a snižováním nákladů.

Zdroj úvodní fotografie: Hans-Johnson

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.