Domů
Společnosti ve světě
Americký solární gigant SunPower míří v roce 2016 za ztrátou

Americký solární gigant SunPower míří v roce 2016 za ztrátou

Druhý největší americký dodavatel solárních technologií SunPower Corporation v úterý snížil odhadované výnosy za rok 2016 o 0,2 mld. USD na 3 až 3,2 mld. USD a oznámil, že pro letošní rok očekává ztrátu. Společnost současně dodala, že v rámci restrukturalizace propustí 1200 zaměstnanců, což je zhruba 15 % současného stavu. 

Americký solární gigant SunPower, který je od roku 2011 majoritně vlastněný francouzskou společností Total, v úterý oznámil, že pro rok 2016 očekává ztrátu v rozmezí 25 až 175 milionů USD. V předchozích odhadech přitom společnost podle agentury Reuters hovořila o vyrovnaném hospodaření či zisku do 50 milionů USD.

SunPower snížila svůj odhad letošních výnosů na 3 až 3,2 mld. USD z 3,2 až 3,4 mld. USD a řekla, že očekává snížení celkového množství dodaných solárních modulů v řádu gigawattů.

„Naše podnikání bylo zasaženo prodloužením daňového zvýhodnění, které podporuje rozvoj domácích a komerčních solárních instalací, za rok 2016. To snížilo potřebu zákazníků dokončit nové projekty tento rok,“ komentovala SunPower důvody propadu očekávaných výnosů.

Společnost dodala, že sníží svůj podíl ve svém kalifornském solárním projektu 8POINT3 ENERGY PARTNERS, který provozuje společně s dalším americkým výrobcem fotovoltaických panelů First Solar.

Cena akcií SunPower se meziročně propadla o více než 40 %. Aktuálně se pohybuje pod 15 dolary za akcii. Za svým maximem z konce června 2014 zaostávají aktuálně akcie SunPower dokonce o více než 60 %.

Zdroj úvodní fotografie: solarthermalmagazine.com

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.