Domů
Společnosti ve světě
China General Nuclear oznámila výborné výsledky za rok 2015

China General Nuclear oznámila výborné výsledky za rok 2015

Čínský jaderný gigant China General Nuclear Power Corporation (CGN) v úterý oznámil výsledky hospodaření za rok 2015. Tržby společnosti v roce 2015 vzrostly meziročně o 12,3 % na 3,6 miliard dolarů, zisk  o 6,5 % na 1 miliardu dolarů.

CGN, největší provozovatelem jaderných elektráren v Číně, oznámil v úterý výsledky hospodaření za rok 2015. Jak tržby společnosti, tak zisk zaznamenaly růst.

„V roce 2015 jsme se soustředili na udržení bezpečného a stabilního chodu našich reaktorů, snažili jsme se podpořit výstavbu rozestavěných bloků a zlepšit komunikaci a kooperaci s našimi klienty a různými zainteresovanými stranami. Díky společnému úsilí našich pracovníků na všech úrovních společnost dosáhla jak stabilního růstu velikosti společnosti, tak výsledků“ – z prohlášení CGN

CGN dále uvedla, že v roce 2015 uvedla do provozu tři nové reaktory (Yangjiang 2, Ningde 3 and Hongyanhe 3) a začala s výstavbou dalších třech. Ke konci roku 2015 provozovala CGN celkem 14 reaktorů s celkovým instalovaným výkonem 14 918 MW, jejich celková roční výroba v roce 2015 činila 88 347 GWh, což je o 20 % více než v roce 2014.

14 dalších bloků s celkovým instalovaným výkonem 16 822 MW je v různých fázích výstavby, bloky Yangjiang 3 a Fangchenggang 1 vstoupily do komerčního provozu 1. ledna.

„V kontextu úprav energetického mixu a rostoucího důrazu na ochranu životního prostředí bude rozvoj bezpečné a efektivní jaderné energetiky nadále celostátně podporován. Následujících 15 let proto bude obdobím mnoha příležitostí pro rozvoj jak čínské jaderné energetiky, tak společnosti.“

Společnost uvedla, že roční výroba elektřiny z jaderných reaktorů provozovaných CGN představuje ekvivalentní snížení spotřeby uhlí o 28,3 milionů tun a snížení množství vypuštěných emisí CO2 o 69,7 milionů tun.

Zdroj úvodní fotografie: en.cgnpc.com.cn

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se