Domů
Společnosti ve světě
Čistý zisk německé innogy kvůli odpisům klesl o 61 %

Čistý zisk německé innogy kvůli odpisům klesl o 61 %

Německé energetické firmě innogy klesl za devět měsíců letošního roku čistý zisk o 61 procent na 389 milionů eur (9,9 miliardy Kč). Důvodem byly odpisy v britské distribuční divizi Npower, uvedla agentura DPA. innogy působí i v České republice.

innogy musela snížit hodnotu britské divize o 480 milionů eur. Minulý týden firma oznámila, že se dohodla s britskou SSE na sloučení svých maloobchodních aktivit v Británii.

Vznikne tak druhý největší britský dodavatel energií, který bude konkurovat zdejší jedničce na energetickém trhu, firmě British Gas. innogy bude mít ve sloučené firmě zhruba třetinový podíl.

Bez zahrnutí odpisů mimořádných položek zisk innogy za leden až září stoupl o 27 procent na 850 milionů eur. Hrubý provozní zisk bez mimořádných položek se zvýšil o 8,7 procenta na dvě miliardy eur.

innogy varovala, že vyhlídky na britském trhu jsou špatné kvůli napjatému prostředí a politickému tlaku. Vláda v Londýně také zahájila dlouho obávaný legislativní proces, jehož cílem je zavedení nové všeobecné horní hranice pro ceny v sektoru. Na britském trhu panuje také silná konkurence.

Ilustrační foto

Zhruba před rokem Innogy spustila reorganizaci své britské divize, která zahrnuje zrušení 2400 pracovních míst. Nyní zopakovala, že v letošním roce nečeká v divizi zisk, protože vyšší náklady zřejmě nebude moci přesunout na zákazníky. innogy tak plánuje další opatření na zlepšení efektivity divize.

innogy je podle tržní hodnoty největší energetickou firmou v Německu. Podnik se loni oddělil od mateřské skupiny RWE. innogy zahrnuje obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustředí na konvenční zdroje energie.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se