Jihokorejská společnost LG Chem oznámila plány na rozšíření své výroby solárních panelů. Aktuální výrobní kapacita 1 GW by se měla do roku 2020 zvýšit na 3 GW. Do rozšíření se LG chystá investovat stovky milionů dolarů.

Společnost LG je spíše známa svou spotřební elektronikou nebo bateriovými systémy. Přesto není žádným nováčkem ani v oblasti výroby fotovoltaických panelů. Nyní se chystá zvýšit svou výrobní kapacitu z 1 GW na 3 GW.

Plánovaná expanze je rozdělena do dvou etap. Do roku 2018 by mělo být dosaženo 1,8 GW a následně do roku 2020 požadované 3 GW. Rozšíření si podle společnosti LG vyžádá investice ve výši 435 milionů dolarů.

LG má v korejském městě Gumi osm linek na výrobu solárních panelů, podle prohlášení společnosti by mělo vzniknout dalších šest linek.

Solární panely motorem pro růst

Podle prezidenta Energy Business Centre v LG, Lee Sang-Bonga, by díky rozšíření mohla společnost LG získat mnohem silnější postavení.

„Společnost LG byla po dvě desetiletí aktivně zapojena do solární energetiky a věříme, že tradiční spotřebitelé jsou nyní připraveni ji poskytnout mnohem větší pozornost.“

Lee Sang-Bong, prezident Energy Business Centre v LG

Podle Jima Jenala z Run on Sun tak významné rozšíření produkce společnosti jako je LG poskytuje naději na snížení cen panelů, čímž by se staly mnohem dostupnější pro běžné spotřebitele.

LG Chem vyrábí kromě solárních panelů i baterie pro automobily a pro energetické využití. Loni LG podepsalo smlouvu na dodávku baterií do elektromobilů Tesla. LG tak přispívá k využívání obnovitelných zdrojů energie a k rozvoji čisté mobility.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *