Domů
Společnosti ve světě
Tesla expanduje na Blízký východ

Tesla expanduje na Blízký východ

Společnost Tesla Inc. nyní hlásí vstup na blízkovýchodní trh. Kalifornská automobilka vizionáře Elona Muska zahájila prodej svých vozů na elektrický pohon v Dubaji, Spojených arabských emirátech. Své plány na další expanzi na Blízkém východě Musk osvětlil na World Government Summitu.

„Očekáváme investici desítek milionů dolarů ve Spojených arabských emirátech, konkrétně do nabíjecích a servisních stanic a vývoje infrastruktury. V průběhu příštího roku by již mělo být možné cestovat po celé oblasti Perského zálivu s elektromobilem.“

– Muskovo vyjádření na summitu v Dubaji

Země Perského zálivu stále zaznamenávají největší poptávku po luxusních vozech per capita a to i přes jistý útlum v poslední době. Ten je spojený se snížením místního spotřebitelského zájmu způsobeným poklesem ceny ropy.

Elon Musk a Mohammed Al-Gergawi, zástupce federální vlády SAE, diskutují budoucnost elektromobility na World Government Summitu. Zdroj: ME NewsWire

Tesla začala nyní přijímat online objednávky od zákazníku ze Spojených arabských emirátů, po úspěchu který sklidilo otevření jejich pop-up store v Dubai Mall, kam tradičně dubajská smetánka přichází utrácet své peníze. Mimo jiné také americká společnost staví servisní stanici na dubajské Sheikh Zayed Road, která by měla být otevřena v červenci letošního roku.

Dalším emirátem, kam Tesla hodlá expandovat bude Abu Dhabi, a to již v roce 2018. Poté se nejspíš zaměří na Bahrajn, Omán a Saudskou Arábii. Další plány Musk na konferenci v Dubaji odmítl sdělovat.

Ceny elektromobilů se budou pohybovat od 275 tisíc dirhamů (tedy zhruba 1,9 miliony CZK) za Model S a 344 tisíc za Model X. Budoucí majitelé vozů Tesla budou mít možnost svá auta nabíjet doma a nebo na 28 stanicích po celých SAE, přičemž počet stanic by měl do konce roku narůst na 50. Jezdit by nové Tesly po emirátech měly začít na začátku července tohoto roku.

Největší výzvou pro společnost bude dle Muska překonání nedůvěry v nové technologie na trhu, který je tradičně orientován na fosilní zdroje.

Zdroj úvodního obrázku: www.teslamotors.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se