Domů
Elektřina
Německá Sonnenbatterie spouští energetickou obchodovací platformu
Sonnenbatterie

Německá Sonnenbatterie spouští energetickou obchodovací platformu

Sonnenbatterie, lídr na německém trhu skladování elektrické energie pro domácnosti, spustila komunitní energetickou obchodní platformu. Cílem je umožnit obchodování přebytků z fotovoltaických elektráren spojených s akumulačními systémy společnosti. Sonnenbatterie, ve které drží menšinový podíl ČEZ, zároveň oznámila přejmenování na Sonnen.

SonnenCommunity – virtuální elektrárna

Komunita společnosti Sonnenbatterie neboli tzv. „SonnenCommunity“ spojí producenty a spotřebitele elektrické energie a umožní jim navzájem poskytovat obnovitelnou energii, ke komunitě bude mít možnost připojení jakákoliv německá domácnost. Po domácnostech bez fotovoltaických elektráren a akumulačních systémů bude požadován členský poplatek.

Cílem konceptu je vytvořit platformu, která spojením distribuované výroby, baterií a digitální sítě umožní nákup a prodej elektřiny a eliminuje potřeby konvenční elektrárenské společnosti. Sonnenbatterie věří, že by v budoucnu svou velikostí mohla předčit klasické výrobce energie.

„Se SonnenCommunity nabízíme všem domácnostem, které chtějí rozhodovat o své energetické budoucnosti, přístup k cenově dostupné čisté elektřině.“
Christoph Ostermann, generální ředitel Sonnenbatterie

Členové komunity vlastnící akumulátory Sonnenbatterie mají mimo bezplatného členství další výhody. Kromě nižší pořizovací ceny akumulátorů mohou přímo obchodovat své přebytky a navýšit tak svůj zisk z garantovaných výkupních cen a za nakupovanou elektřinu platit cenu, která je podle vyjádření Sonnenbatterie „výrazně pod průměrem tradičních dodavatelů elektřiny“.

Celý proces obchodování je plně automatizován softwarem společnosti, takže zatímco spotřebitelé budou mít přehled o obchodování prostřednictvím inteligentního měření a mobilních aplikací, nebude po nich vyžadováno nic víc, než zaregistrování do systému.

„Monitorováním výroby a spotřeby členů (komunity) v reálném čase platforma vyrovnává nabídku a poptávku. Kombinací dat o počasí a spotřebě vytváří základ pro přesnou prognózu očekávané produkce a poptávky v rámci SonnenCommunity. Cyklický vstup energie z obnovitelných zdrojů se tak stává kalkulovatelným a lze jej flexibilně integrovat,“ stojí v prohlášení společnosti.

Ze Sonnenbatterie Sonnen

Jako součást nového obchodního modelu dojde k rebrandingu neboli přejmenování společnosti na Sonnen. Nový název bude sloužit jako zastřešující značka pro inteligentní systémy akumulace Sonnenbatterie a komunitu uživatelů.

Sídlo Sonnenbatterie v německém Allgäu
Sídlo Sonnenbatterie v německém Allgäu

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516