Domů
Společnosti ve světě
Prvního létajícího plug-in hybridu se dočkáme možná již za deset let

Prvního létajícího plug-in hybridu se dočkáme možná již za deset let

TF-X, to je název hybridního automobilu, který by měl svým uživatelům nabídnout kromě klasického způsobu silniční dopravy také možnost vzdušné přepravy. Za vývojem vozidla stojí americká společnost Terrafugia, která pracuje na podobném konceptu již od roku 2006.

Prvním z počinů společnosti Terrafugia je malé sportovní letadlo s možností transformace do silničního vozidla s názvem Transition, které by mělo být schopné uletět až 660 km rychlostí 160 km/h. S četnými odklady termínu uvedení není však ani po devíti letech vývoje vozidlo zatím komerčně dostupné, podobnou situaci lze tedy očekávat i v případě modelu nového.

TF-X bude rychlejší a doletí dále

Novější model, TF-X, má být podle zástupců firmy schopen bez přistání přepravit své pasažéry, kterých pojme až 4, na vzdálenost až 800 km. Maximální letová rychlost by měla dosáhnout hodnoty 320 km/h. Podobně jako model Transition by se i TF-X měl vejít do běžné rodinné garáže.

Nespornou výhodou TF-X je systém vertikálního vzletu a přistání, který eliminuje nutnost dlouhé vzletové plochy. Veškeré letové operace by měl být automaticky řízeny elektronikou, samozřejmě s možností převzetí ručního řízení.

O pohon létajícího automobilu se bude starat dvojice elektrických vrtulových motorů, které společně se spalovacím motorem budou schopny dodat megawatt výkonu. Nabíjení baterií bude mít zabezpečovat právě spalovací motor o výkonu 300 HP.

Společnost v současné době očekává, že vývoj modelu TF-X by jí mohl trvat mezi 8 až 12 lety.

Zdroj úvodní fotografie: terrafugia.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se