Domů
Společnosti ve světě
Tesla plánuje letos zdvojnásobit počet svých nabíjecích stanic

Tesla plánuje letos zdvojnásobit počet svých nabíjecích stanic

Tesla se připravuje na svůj první masový elektromobil Tesla Model 3 a nabíjení se tak pro ni stává stále větší prioritou. Do konce letošního roku by Tesla chtěla provozovat více než deset tisíc svých rychlonabíjecích stanic Supercharger po celém světě. Část stanic by měla být vybavena solárními panely.

Společnost Tesla by již během tohoto roku měla dodat prvním majitelům nový, více dostupný elektromobil Tesla Model 3. V souvislosti s očekáváním masového prodeje tohoto modelu plánuje Tesla rozvoj své sítě nabíjecích stanic. Letos společnost plánuje významné investice. Plánem je rozšířit počet rychlodobíjecích stanic Supercharger ze současných cca 5 400 na více než 10 000. Otevřené a nově plánované nabíjecí stanice v Evropě jsou na obrázku níže.

„Je pro nás extrémně důležité a je naším cílem, aby nabíjení bylo pohodlné, dostupné a spolehlivé pro všechny stávající a budoucí majitele. V roce 2017 zdvojnásobíme naši síť nabíjecích stanic, rozšíříme současné lokality tak, aby řidiči nemuseli čekat na připojení a budeme dále rozvíjet nabíjení v centrech měst,“ uvádí společnost na svém webu.

Otevřené a plánované Superchargery v Evropě (Zdroj: Tesla)

Rozvoj solárních dobíjecích stanic

Tesla začala budovat dobíjecí stanice v roce 2012 a na jejich vývoji neustále pracuje. Na vizualizacích společnost ukazuje dobíjecí stanice se solárními panely na střechách. Část stanic již panely instalovány má, ovšem jejich masové nasazení se předpokládá až s další generací Superchargerů. Nutno podotknout, že solární panely nedokáží stanici napájet bez připojení k síti. Zakladatel a ředitel Tesly v jedné osobě Elon Musk na konci minulého roku na Twitteru připustil, že v budoucnu by za určitých okolností mohly být stanice napájeny jen ze solárních panelů. Předpokladem je ovšem spojení s bateriovým systémem a pouze mírné využívání konkrétní stanice. Tesle by v těchto plánech měla pomoci i loňská akvizice společnosti SolarCity.

Vizualizace dobíjecí stanice se solárními panely (Zdroj: Tesla)

Zdroj úvodního obrázku: Tesla

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se