Domů
Společnosti ve světě
Vestas získal další zakázky v Číně

Vestas získal další zakázky v Číně

Vestas bude poskytovat servisní služby pro svého čínského zákazníka Hanas Group. Dánská společnost získala zakázku na všech 12 větrných parků o celkovém výkonu 600 MW. Od jiné čínské společnosti obdržel Vestas objednávku na výrobu 24 turbín s výkonem 2 MW. Čína byla v roce 2015 z pohledu objemu přijatých objednávek třetím největším zákazníkem dánského výrobce turbín.

Společnost Hanas Group provozuje 12 větrných parků na severozápadě Číny. Celkový instalovaný výkon parků dosahuje 600 MW.

„Tato servisní smlouva nám umožní zvýšit energetickou produkci, zlepšit kvalitu služeb a dostat naše vlastní servisní schopnosti na kvalitu světové úrovně, a tedy snížit celkové náklady na energii, prodloužit životnost turbín a zajistit návratnost našich investic.“

Ma Fuqiang, prezident Hanas Group

Servisní smlouva zahrnuje jednoletou službu Active Output Managment 4000, která má maximalizovat produkci elektřiny, a čtyřletou službu Portfolio Support, která nabízí flexibilní řešení na míru.

„Těšíme se na pokračování dlouhodobého partnerství s Hanas Group a na pomáhání při snížení cen elektřiny prostřednictvím těchto servisních řešení na míru.“

Chris Beaufait, prezident Vestas Asia Pacific and China

Od roku 2011, kdy Hanas Group vstoupila na trh s větrnou energií, je Vestas jejím výhradním dodavatelem turbín. Portfolio Hanas Group zahrnuje 600 MW turbín Vestas v provozu. Další turbíny jsou ve výrobě.

Datang opět vsadil na turbíny od Vestas

Na severovýchodě Číny v provincii Liao-ning má vyrůst nový větrný park o výkonu 48 MW. Vestas obdržel objednávku od čínské společnosti Datang Renewables na výrobu 24 turbín typu V110-2.0 MW. Dodávka turbín a uvedení do provozu by mělo proběhnout v druhé polovině roku 2016.

„Na tomto projektu jsme se rozhodli opět pro spolupráci s Vestas, protože naše již existující turbíny od Vestas prokazují vynikající výkon a stabilitu.“

Li Lizhuo, generalní manažer Datang Haludao Renewables

Čínská společnost vsází na prověřenou kvalitu. S novým větrným parkem přesáhne celkový instalovaný výkon turbín Vestas ve vlastnictví Datang Renewables 900 MW.

Zdroj úvodní fotografie: Vestas

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se