Tržby ČEZ ESCO za tři čtvrtletí meziročně vzrostly o pětinu

8. prosinec 2019, 09:54
DomůSpolečnostiTržby ČEZ ESCO za tři čtvrtletí meziročně vzrostly o pětinu
Zdroj ČEZ ESCO

Tržby skupiny ČEZ ESCO, která patří do energetické skupiny ČEZ, vzrostly za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně o 21 procent na čtyři miliardy korun. ČTK to řekl generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák. Výši zisku neuvedl. ČEZ ESCO působí v Česku a na Slovensku. Kromě těchto zemí ČEZ působí v segmentu komplexních energetických služeb (ESCO) také v Německu, Polsku, Rumunsku a severní Itálii.

Podle Čermáka byl růst tržeb ČEZ ESCO v prvních devíti měsících letošního roku způsoben růstem zájmu o moderní energetické služby, který byl podpořen některými akvizicemi na konci loňského roku. „Nejen veřejný sektor, ale i firmy začínají čím dál více řešit otázky ekologie a ochrany klimatu. Intenzivně spolupracujeme například se Škodou Auto na tématech rozvoje elektromobility nebo výroby zelené elektřiny ze střešních fotovoltaických elektráren, protože největší česká automobilka chce už brzy pokrývat svoji spotřebu energií jen z obnovitelných zdrojů,“ uvedl Čermák.

Mezi největší letošní nové projekty patří podle firmy například energetické úspory pro Akademii výtvarných umění v Praze a několik objektů pražského magistrátu, oprava obřího kotle pro ostravský podnik Tameh Czech nebo instalace kogeneračních jednotek v Jablonci nad Nisou, Horním Slavkově a dalších městech.

Sektor ESCO (Energy Service Company) se zaměřuje na komplexní energetické potřeby firem, obcí a institucí, zajišťuje dodávky komodit, energetické audity a energetické poradenství, externí dodávky tepla a elektřiny nebo výstavbu kogeneračních jednotek a instalaci fotovoltaických elektráren. Je také dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou.

ESCO službám se v ČEZ věnují dva týmy spadající pod divizi obchod a strategie: ČEZ ESCO působící v Česku a na Slovensku a ESCO International působící v dalších zemích. Tržby ESCO International stouply za první tři čtvrtletí letošního roku o 41 procent na více než devět miliard korun. Tržby celé skupiny ČEZ za stejné období meziročně vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy Kč.

ČEZ ESCO má necelých 2000 zaměstnanců a patří do něj firmy AirPlus, AZ Klima, Bytkomfort, ČEZ Distribúčne služby, ČEZ Energetické služby, ČEZ Energo, ČEZ LDS, ČEZ Solární, ČEZ Slovensko, E-Dome, Easy Power, Energocentrum Vítkovice, Enesa, Hormen, Kart a KLF-Distribúcia.

Celkové tržby ČEZ v ESCO službách stouply loni meziročně o 120 procent na 16 miliard korun. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš dříve uvedl, že letos očekává ČEZ tržby v segmentu přes 20 miliard korun. Tržby celé skupiny ČEZ loni činily 184,5 miliardy korun, meziročně stouply reálně o téměř 11 miliard korun.

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují