Domů
Úspory energie
Amper Savings zahájil provoz největšího projektu EPC v Jihomoravském kraji. Nemocnice Břeclav ušetří desítky miliónů

Amper Savings zahájil provoz největšího projektu EPC v Jihomoravském kraji. Nemocnice Břeclav ušetří desítky miliónů

Společnost Amper Savings včera slavnostně otevřela nové energetické hospodářství Nemocnice Břeclav. Jde o jednu z největších realizací z oblasti energetických služeb se zaručeným výsledkem, které kdy byly v České republice realizovány. Do projektu, který ušetří desítky miliónů korun, přitom nemusela nemocnice díky tzv. metodě EPC na začátku investovat ani korunu.

Očekávaná energetická úspora je na úrovni 40 % a smluvní garance úspor nákladů činí 128 mil. Kč během 10 let. Úsporný projekt přináší úspory v oblastech spotřeby zemního plynu, elektrické energie i vody. Došlo například k rekonstrukci centrální parní výtopny a přechodu na teplovodní soustavu, napojení jednotlivých pavilónů na novou soustavu v rámci vytápění, přípravy teplé užitkové vody, mnoha změnám v oblasti vzduchotechniky, zajištění zdroje technologické páry pro sterilizaci a vlhčení v rámci vzduchotechniky, instalaci nových měřících zařízení a mnoha dalším opatřením.

Provozovatel nemocnice navíc mohl modernizaci zahájit i bez vlastních finančních zdrojů. Veškeré počáteční investice zajistil poskytovatel služby s tzv. zaručeným výsledkem, který smluvně garantuje budoucí dosažené úspory energetických nákladů v průběhu projektu. Vynaložená investice do úsporných opatření je následně splácena ze skutečně dosažených úspor. Veškerá rizika na sebe přitom smluvně přebírá poskytovatel služby, tedy realizátor energeticky úsporného projektu.

„Pro EPC projekt jsme se rozhodli proto, že jako jediný nabízí investice do realizace energeticky úsporných opatření, které jsou následně spláceny z garantovaných úspor.  Jeho přínos pro nemocnici spatřujeme v úspoře nákladů na energie. Ty prioritně plánujeme do budoucna opětovně investovat do energetického hospodářství a provést tak opatření, která jsme v první fázi nerealizovali,“ říká ředitel Nemocnice Břeclav Jiří Jurník.

Úspěšný břeclavský projekt zaujal i vedení Jihomoravského kraje, které udělilo nemocnici ocenění za „vzorový energetický projekt roku 2017“.

Komplexní technologická modernizace Nemocnice Břeclav byla vzhledem ke svému mimořádnému rozsahu náročným úkolem, ale od počátku jsem nepochyboval, že díky našim rozsáhlým předchozím zkušenostem ji zvládneme. Naše asistence břeclavské nemocnici tím ovšem nekončí. Podobně jako u ostatních našich projektů tohoto typu budeme po dobu trvání smlouvy zajišťovat i služby energetického managementu tak, aby byla všechna opatření realizována co nejefektivněji a přinášela maximální užitek nemocnici i jejím pacientům,“ ujišťuje předseda představenstva Amper Savings Leoš Aldorf.

Komentáře

(2)

Jan Veselý

5. duben 2018, 16:34

Tohle by se mělo propagovat!

C

5. duben 2018, 16:55

Jojo nová kotelna, dělali to celou zimu.

Břeclavská nemocnice má tu výhodu že je to moderní zařízení dostavěné definitivně někdy 95/96, nevýhodu ale je že energetika a pod se dělaly na sklonku socialismu a začátkem 90. let, tedy kvalita poněkud pofidérní a hodně dlouho se do toho neinvestovalo.

Podrobnější informace by k projektu nebyly?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.