Společnost Equinor vytvořila konsorcium se společnostmi v Jižní Koreji za účelem vybudování největšího plovoucího větrného parku o instalovaném výkonu 200 MW. První fází projektu bude vypracování studie proveditelnosti.

Zpravodajská stanice CNBC informovala o novém záměru společnosti Equinor, která se spojila s korejskými společnostmi Korea National Oil Corporation a Korea East-West Power a vytvořily konsorcium za účelem výstavby plovoucí offshore větrné farmy.

Obnovitelné zdroje v Jižní Koreji

Celý projekt je zatím na samém začátku. Equinor oznámil, že nově vytvořené konsorcium vytvoří studii proveditelnosti. Plovoucí offshore větrná elektrárna má zamýšlený instalovaný výkon 200 MW.

Na základě výsledků studie proveditelnosti by výstavba plovoucího větrného parku mohla začít v roce 2022 a výroba elektřiny v roce 2024. Projekt plovoucího offshore větrného parku nese název Donghae 1.

Jižní Korea má ambice dosáhnout 20% podílu obnovitelných zdrojů ve výrobě elektřiny do roku 2030. Toho chce dosáhnout díky vybudování celkem 49 GW nového instalovaného výkonu, 31 GW instalovaného výkonu v solárních elektrárnách a 16 GW instalovaného výkonu ve větrných elektrárnách.

Senior viceprezident oddělení větrné a nízkouhlíkové technologie u společnosti Equinor Stephen Bull k novému konsorciu řekl, že společnost je „velmi potěšena, že může být členem partnerství, které realizuje první plovoucí offshore větrnou elektrárnu v Asii.“

Největší plovoucí větrný park na světě

Bull navíc dodal, že jestli se celý projekt realizuje, tak se bude jednat o největší plovoucí větrnou elektrárnu na světě. Navíc dle jeho slov takto velký projekt pomůže budoucí konkurenceschopnosti plovoucích větrných parků.

Equinor již provozuje větrný park Hywind Scotland, který je světově prvním plnohodnotným komerčním plovoucím větrným parkem. Tento větrný park se nachází u pobřeží Skotska, má instalovaný výkon 30 MW a začal dodávat elektřinu v roce 2017.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *