Domů
Elektrárny ve světě
Další offshore větrná elektrárna v USA bude postavena na Erijském jezeře
Offshore větrná elektrárna

Další offshore větrná elektrárna v USA bude postavena na Erijském jezeře

V srpnu letošního roku byla v USA dokončena instalace historicky první offshore turbíny, a to ve větrném parku Block Island nedaleko newyorského Long Islandu. Další lokalitou, kde se chystá výstavba větrných elektráren, je Erijské jezero. Společnost Lake Erie Energy Development (LEED) má v plánu výstavbu větrného parku o výkonu 21 MW.

Podle informací agentury Bloomberg se očekává uzavření dohody s norským dodavatelem technologie společností Fred. Olsen Renewables do konce letošního roku. Výstavba nového větrného parku na Erijském jezeře u pobřeží státu Ohio by potom měla být zahájena počátkem roku 2018.

Investice ve výši 127 milionů dolarů (3,1 mld. Kč) má být průlomovým projektem v oblasti Velkých jezer. Cílem tohoto projektu je dokázat smysluplnost výroby elektřiny z větru také na jezerní hladině. Společnost LEED odhaduje, že potenciál pro větrné parky v regionu Velkých jezer až 1000 MW.

„Budováním offshore větrných elektráren na Velkých jezerech je pro tento region ideální příležitostí k výrobě čisté elektřiny,“ řekl na téma využívání potenciálu offshore elektráren Lorry Wagner, ředitel Lake Erie Energy Development.

Elektrárnu na jezeře podporuje i ministerstvo

Projekt na výstavbu větrného parku na Erijském jezeře již v květnu obdržel grant od amerického ministerstva energetiky  ve výši 40 milionů dolarů (přibližně 1 mld. Kč). Předpokládá se, že norská společnost zajistí výstavbu a servis větrného parku. Ve hře je také možnost, že kromě výstavby a provozu budou Norové také elektrárnu vlastnit.

Nákup dvou třetin vyrobené elektřiny již přislíbila utilita (firma poskytující veřejné služby) Cleveland Public Power. Prodej zbývající třetiny je stále v jednání.

Offshore vítr zatím jen u břehů New Yorku

V USA je nyní realizován pouze jediný offshore větrný park Block Island s výkonem 30 MW. Tento park má být uveden do provozu do konce letošního roku.

Zhruba 40 kilometrů od Long Islandu by měla vyrůst větší 90MW větrná farma, která ovšem stále čeká na povolení od Long Island Power Authority (LIPA).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se