Domů
Větrné elektrárny
První severoamerická větrná elektrárna na jezeře dostane dotaci 40 mil. USD
Offshore větrná elektrárna. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/deccgovuk/

První severoamerická větrná elektrárna na jezeře dostane dotaci 40 mil. USD

Projekt první severoamerické offshore větrné elektrárny na jezeře dostal od amerického Ministerstva energetiky přislíbeno 40 milionů dolarů. Elektrárna o celkovém instalovaném výkonu 20,7 MW by měla vyrůst do konce roku 2018.

Projekt Icebreaker společnosti LEEDCo je prozatím jediným rozpracovaným offshore projektem ve Spojených státech umístěným na jezeře. Pilotní projekt tak bude důležitý zejména pro ověření možnosti výroby elektrické energie z větru v oblasti Velkých jezer (The Great Lakes), která může skýtat celých 20 % veškerého potenciálu pro offshore větrné elektrárny v USA.

Projekt Icebreaker by se měl sestávat celkem z šesti větrných turbín, každé o výkonu 3,45 MW. Celkové náklady na realizaci projektu společnost odhaduje na 120 mil. USD, přičemž až 51 mil. by firma mohla obdržet v rámci federální podpory.

Šest vetrných turbín bude umístěno ve vzdálenosti 8 až 10 mil severozápadně od Clevelandu, druhého největšího města státu Ohio. Zdroj: leedco.org

Lokalita jezera Erie na severu Ohia nabízí s rychlostí větru v rozsahu 7 až 9 metrů za sekundu podmínky podobné těm, které panují na velké části západního a východního pobřeží Spojených států. Podle studie americké NREL (National Renewable Energy Laboratory) nabízí vody jezera Eire pro výrobu elektřiny z offshore větrných elektráren potenciál až 46 GW, nicméně s velkou pravděpodobností nebude v budoucnu využita ani pětina této hodnoty.

Přestože se Spojené státy v posledních letech rozvoji obnovitelných zdrojů věnují velmi intenzivně, offshore větrným elektrárnám se velké pozornosti prozatím nedostává. Vůbec první offshore větrný park v USA, který po svém dokončení nabídne s 30 MW dostatek elektrické energie pro 5000 tamních domácností, má být zprovozněn do konce letošního roku.

Zdroj úvodní fotografie: Flickr @Department of Energy and Climate Change

Komentáře

(1)

FRANK

29. červen 2016, 15:30

to bude zajímavý test, Erie dokáže docela slušně zamrznout a někdy tam ledy hnané větrem putují s nečekanou razancí a vrší se na sebe.....

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.