Domů
Větrné elektrárny
Plánované spojení Siemensu a Gamesy sesadí lídra sektoru větrných elektráren
Gamesa, větrný park v indii. Zdroj: Gamesa

Plánované spojení Siemensu a Gamesy sesadí lídra sektoru větrných elektráren

Německý strojírenský koncern Siemens a španělská společnost Gamesa chystají spojení svých aktivit v oblasti větrné energie. Společný podnik by tak vystřídal dánskou společnost Vestas na pozici lídra ve výstavbě větrných parků. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Gamesa uvedla, že firmy již dosáhly předběžné dohody o spojení aktivit, ještě je ale zapotřebí schválit podrobnosti transakce. Společný podnik by působil na vyspělých trzích v Evropě a Severní Americe, ale také na rychle rostoucích trzích, jako je Indie či Brazílie.

Ilustrční foto: Vzhled hotové gondoly Siemens Offshore wind D7 platform vyráběné v nové továrně v Cuxhavenu
Ilustrční foto: Vzhled hotové gondoly Siemens Offshore wind D7 platform

Gamesa má silné postavení na rozvíjejících se trzích, zejména pak v Latinské Americe. Firma tam rozšiřovala aktivity poté, co španělská vláda v roce 2013 omezila dotace na ekologickou výrobu energie.

Zdroj agentury Reuters obeznámený se situací uvedl, že Siemens by měl ve společném podniku vlastnit asi 60procentní podíl. Agentura Bloomberg už ve čtvrtek s odvoláním na své zdroje informovala, že Gamesa od Siemensu v rámci dohody o spojení aktivit v oblasti větrné energie obdrží asi jednu miliardu eur (27 miliard Kč).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se