Domů
Energetika v zahraničí
Clean Power Plan bývalého prezidenta USA Obamy je o krok blíže ke zrušení
Ropná plošina v Mexickém zálivu. Autor: Bill Colclough

Clean Power Plan bývalého prezidenta USA Obamy je o krok blíže ke zrušení

United States Environmental Protection Agency předložila návrh na zrušení Plánu čisté energie (Clean Power Plan) z roku 2015. Clean Power Plan přijatý během vlády prezidenta Baracka Obamy měl za cíl stanovit přísnější emisní limity. Dle Environmental Protection Agency však plán nadměrně omezuje americký průmysl a na jeho vydání instituce vůbec neměla právo.

Scott Pruitt, předseda Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států amerických (US Environmental Protection Agency – EPA), v úterý tohoto týdne oficiálně vydal návrh na zrušení Plánu čisté energie (Clean Power Plan – CPP). Agenturu pro ochranu životního prostředí je možné chápat jako obdobu českého Ministerstva životního prostředí.

CPP byl vydán v roce 2015 americkou Agenturou pro ochranu životního prostředí, tedy stejnou organizací, která právě nyní podává návrh na jeho zrušení. V té době byl v jejím čele člověk jmenovaný tehdejším prezidentem Barackem Obamou. Hlavním cílem této legislativy bylo snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 o 32 % (v porovnání s rokem 2005).

Plán měl být implementován koncem roku 2015. (Detailní analýzu Clean Power Planu jsme Vám přinesli v našem dřívějším článku) Nejvyššího soudu Spojených států amerických však pozastavil jeho implementaci do doby, kdy bude dokončeno právní posouzení.

Současný americký prezident Donald Trump nařídil v srpnu letošního roku všem ministerstvům přezkoumat v minulosti projednané návrhy, které by mohly být škodlivé pro americkou energetiku. Dle prezidenta Trumpa právě CPP ohrožuje americké horníky, zaměstnance v energetice a energetické společnosti.

„Na základě přezkoumání CPP rozhodla Agentura pro ochranu životního prostředí, že regulace přijaté za éry prezidenta Obamy přesahují zákonné pravomoci Agentury. Odvolání CPP také usnadní rozvoj energetiky Spojených států a omezí nadbytečnou regulatorní zátěž pro nový rozvoj,“ oznámila EPA.

Zdroj úvodní fotografie: Bill Colclough

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.