Domů
Energetika v zahraničí
Saudská Arábie zavádí schéma na podporu obnovitelných zdrojů energie

Saudská Arábie zavádí schéma na podporu obnovitelných zdrojů energie

Saúdská Arábie se v rámci plánů na diverzifikaci národního hospodářství rozhodla podpořit investice do obnovitelných zdrojů energie a do jejich vývoje a výroby. V neděli představila projekt s názvem Mutjadeda, který bude poskytovat půjčky pro individuální projekty zaměřené na OZE.

Saúdský fond pro průmyslový rozvoj, jehož objem je vyčíslován na 28 miliard USD, bude v rámci programu pro rozvoj a výrobu technologií pro OZE poskytovat půjčky ve výši až 4,5 miliardy dolarů. Výše půjčky se bude odvíjet od vlastnictví dané společnosti, která se o ni přihlásí. Podpořené subjekty budou jak výrobci komponent, tak i nezávislé projekty týkající se rozvoje OZE. Program je zaměřený rovněž na společnosti, které chtějí OZE implementovat a začít tak ke své činnosti využívat zelenou energii.

Největší exportér ropy na světě v poslední době dokazuje, že chce svou ekonomiku začít postupně transformovat. Ze saúdského národní investičního fondu, obdoby například Norského penzijního fondu, rovněž poputuje značné množství prostředků na podporu OZE a firem produkujících komponenty pro větrné a solární elektrárny. Království například plánuje přechod na zemní plyn pro výrobu energie, jelikož v současnosti je často vyráběna přímým pálením ropných produktů.

Dle viceprezidenta fondu Ahmeda AlGwaize bude fond poskytovat prostředky jak saúdským, tak i zahraničním firmám, pokud tyto mají svou pobočku v Saúdské Arábii. Plány s diverzifikací saúdské ekonomiky prosazuje především korunní princ Mohammed bin Salman. Ten představil svůj program nazvaný Vision 2030 zaměřený na rozvoj ekonomiky v době „poropné“. Příjmy průmyslového fondu byly v lednu zvýšeny o 60 %, aby z něj byly poskytovány prostředky mimo jiné na rozvoj energetiky.

Zdroj úvodního obrázku: Irish Times

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.