Domů
Energetika v zahraničí
Spotřeba energie v Německu v pololetí klesla o sedm procent
Průmyslová výroba, emise
Zdroj: pxfuel

Spotřeba energie v Německu v pololetí klesla o sedm procent

Spotřeba energie v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně snížila o 7,1 procenta. Za poklesem stojí vysoké ceny energie a slabý hospodářský vývoj. V dnešní zprávě to uvedla německá organizace AGEB, která sleduje statistické údaje o energetickém sektoru.

AGEB upozornila, že ceny na trzích s energií sice oproti loňskému prvnímu pololetí znatelně poklesly, ale zůstaly výrazně vyšší než v roce 2021. „Ceny energie tak nadále poskytují podněty k úsporám energie, ačkoli intenzita těchto podnětů polevila,“ dodala.

Spotřeba zemního plynu v Německu se podle AGEB v prvním pololetí snížila o 10,1 procenta, pokles vykázala v průmyslu i u domácností. Spotřeba černého uhlí klesla o 10,8 procenta a spotřeba hnědého uhlí se snížila o 18,1 procenta.

Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů se zvýšila o 0,6 procenta, zatímco spotřeba jaderné energie se propadla o 56,9 procenta. Německo v polovině dubna odpojilo od sítě svoji poslední jadernou elektrárnu, a přestalo tak po více než 60 letech vyrábět energii z jádra.

Poslední jaderné elektrárny v Německu měly původně ukončit provoz už na konci loňského roku, ale kvůli dopadům invaze ruských vojsk na Ukrajinu a následnému zhoršení energetické krize se německá vláda rozhodla nechat tři elektrárny v provozu ještě přes zimu.

pmh nob

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(6)
VF
2. srpen 2023, 22:33

Greendeal funguje, konečně tady máme nerust. Heil Greta.

Zdeves Pavel
3. srpen 2023, 09:35

Bude to další ekonomický pokles. Bohužel my se s tím svezeme a bude to u nás ještě horší.

Petr
3. srpen 2023, 11:57

Ekonomický růst není svatá kráva.

Pravoslav Motyčka
4. srpen 2023, 01:11

To samé si asi říkali v Egyptě jejich dnešní životní úroveň je podobná jako byla v době výstavby pyramid - tehdy byly na světové špice....

Jimi
3. srpen 2023, 12:22

Ekonomický pokles o 0,1% při poklesu spotřeby energie o 7,1%, za mě absolutní win

Ivan Novák
3. srpen 2023, 21:20

Empiricky odkoukáno (důvody leží asi v bufferu skladových zásob a v termínech účetních závěrek): finančně vyjádřená ekonomická realita následuje hmotu a energii s několikaměsíčním, někdy až ročním odstupem.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se