Domů
Akumulace energie
Elon Musk uklidňuje distributory elektřiny: „Nebojte se mých baterií.“

Elon Musk uklidňuje distributory elektřiny: „Nebojte se mých baterií.“

Generální ředitel automobilky Tesla Motors Elon Musk řekl provozovatelům distribučních soustav, že by se neměli bát, že kvůli jeho bateriím přijdou o byznys. Místo strachování se by si měli jeho baterie pořídit.

„Většina zákazníků ve Spojených státech bude používat domácí baterie Powerwall jako zdroj záložní energie pro případ výpadku dodávek elektřiny a ne jako primární zdroj energie, jež by nahradil dodávky od distributorů elektřiny,“ řekl Musk na pondělním shromáždění zástupců distribučních společností v New Orleans.

Dle jeho slov dále elektromobily Tesla Model S, jejichž prodej konstatně roste, ztrojnásobí do budoucna spotřebu elektřiny. Přitom pouze třetinu předpokládané zvýšené spotřeby elektřiny podle Muska pokryjí decentralizované zdroje skládající se z fotovoltaických panelů a akumulátorů.

Většina baterií Tesly se bude prodávat jako Powerpack

Musk dále kmentoval diskuze médií o tom, že domácí sestava Powerwall nebude ekonomickým zdrojem energie. Dle CEO Tesly bude 80 až 90 % prodaných baterií ve formě větších Powerpack systémů, které budou používány právě provozovateli přenosových a distribučních soustav za účelem snížení potřeby využívání drahých špičkových zdrojů elektřiny v době špičkového zatížení soustavy.

V Kalifornii, domovském státě Tesly, regulátoři nedávno navíc vydali převratný příkaz směrem k tamním distributorům elektřiny, který požaduje, aby do konce roku 2020 společně pořídili 1,3 GW akumulační kapacity. I to hraje Muskovu plánu do karet.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se