Domů
Akumulace energie
Gigafactory - obnovitelné zdroje a nulové emise při výrobě

Gigafactory - obnovitelné zdroje a nulové emise při výrobě

Plány Tesly týkající se budované Gigafactory jsou neskromné – využívání energie pouze z obnovitených zdrojů a docílení nulových emisí, a to nejen v samotné továrně, ale časem i v rámci celé infrasturuktury.  

Na veškerých záznamech Tesly z výstavby Gigafactory je vidět, že střecha je kompletně pokryta solárními panely a okolní kopce jsou pokryty větrnými turbínami. Nicméně „pod pokličku“ až doteď vidět nebylo.

Cílem Tesly je energetická soběstačnost. Tento cíl je při pohledu na Gigafactory patrný na první pohled. Střecha továrny byla pro využití solárních panelů navržena od samého počátku, jelikož na ní nejsou žádné mechanické součástky, které by plochu určenou k pokrytí panely zmenšovaly. Střecha je tudíž dokonale hladkou plochou. To ovšem není vše. Přilehlé kopce, které nelze využít jinak, budou rovněž pokryty solárními panely.

Další zajímavostí je snaha o dosažení nulových emisí Gigafactory. Solární panely jsou pouze prvním krokem. Společnost chce jít mnohem dál a nemá vůbec v plánu jakoukoliv formou využívat v továrně  fosilní paliva. Na důkaz toho, že to myslí vážně, nebylo do továrny zavedeno ani plynové potrubí. Namísto spalování zemního plynu při výrobě tepla se nabízí například využití tepelných čerpadel.

Tesla si celkově od Gigafactory slibuje mnoho a snaží se maximálně urychlit práce na továrně, aby výroba baterií mohla začít již na jaře příštího roku.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.