Domů
Akumulace energie
Jihokorejské baterie by se mohly objevit v Apple iCar

Jihokorejské baterie by se mohly objevit v Apple iCar

Předpokládá se, že malá jihokorejská společnost vyrábějící baterie, bude technologickým dodavatelem Applu pro jeho přísně utajovaný autonomní elektromobil. Jelikož se jedná o doposud nepoužitou technologii, dá se očekávat, že by se mohlo jednat o tajnou zbraň Applu.

Nedá se předpokládat, že by tato korejská společnost byla výhradním vývojářem baterií pro Apple. Nicméně se proslýchá, že Apple přichází, jako již tradičně, s inovacemi, a to i přes to, že od počátku vývoje se koncept vozu výrazně změnil. Obecně je přijímáno, že se Apple soustředí na vývoj inovativní baterie, která se bude používat výhradně ve vozech Apple.

Apple opět zvolí nekonzervativní přístup

Jihokorejská vývojářská společnost, která je složena přibližně z dvaceti zaměstnanců,  má mezinárodně patentovanou technologii dutých baterií. Jedná se o cylindrické sekundární lithiové články, které jsou silné asi na dva prsty a od ostatních baterií s dutým středem se liší.

Protože baterie generují nejvíce tepla ze středu v důsledku chemických reakcí, vyrobila společnost baterie s chlazením přímo v samotném středu baterie, čímž se eliminuje přítomnost odděleného chladícího zařízení a zařízení předcházejícího přehřátí. Baterie má rovněž výhodu v samotném provozu. Užitím prostoru je totiž snadné navrhnout paralelní zapojení, které může rozšířit kapacitu baterií.

Apple zjevně plánuje vyvíjet své baterie právě na základě korejského patentu. Ti nejschopnější jsou na projektu již alokováni.

Obrázek převzat ze serveru: wccftech.com.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.