Domů
Akumulace energie
LG Chem plánuje v Číně masivně rozšířit výrobu baterií

LG Chem plánuje v Číně masivně rozšířit výrobu baterií

Po listopadovém oznámení LG Chem o zahájení produkce baterií v Michiganu, jejímž účelem je podpora rozšíření plug-in hybridu Chevy Volt pro rok 2016, se společnost rozhodla kvůli globálnímu rozložení výroby expandovat do Číny. Zde plánuje do roku 2020 čtyřnásobně navýšit produkci baterií. V rámci globální expanze firma rovněž zkoumá možnosti v Evropě.

LG Chem chystá globalizaci své výroby. Po rozhodnutí o spuštění výroby v Michiganu se ohlíží po dalších místech. V rámci Evropy LG zkoumalo možnosti v sousedním Polsku.

LG Chem však nedávno oznámila navýšení produkce v čínském Nanjingu. Továrna v Nanjingu zažívá velkou expanzi, kdy po dvou letech od zahájení produkce vyrábí baterie pro 14 dalších výrobců elektromobilů, čímž získává své místo na lukrativním čínském trhu.  Současná roční produkce dosahující objemu výroby baterií pro 50 tisíc elektromobilů by mohla podle vyhlídek navýšení produkce dosáhnout do roku 2020 objemu dostatečného pro až 200 tisíc takovýchto vozů. Alternativně je továrna v současnosti schopna zásobovat bateriemi na 180 tisíc hybridních vozů ročně, což jsou objemy, které se i v rámci čínského trhu projeví.

LG volí globální přístup

Sjednocujícím prvkem všech továren LG Chem je výzkumné a vývojové centrum v jihokorejském Ochangu. Jedná se o hlavní středisko vývoje jak chemicko-technologického, tak i samotné architektury baterií. V budoucnu by právě vzhledem k rozmístění továren mohlo dojít k decentralizaci vývoje.

Budoucnost se zdá býti LG Chem díky jejímu důmyslnému globálnímu přístupu nakloněna. I přes veškerou snahu je však pokrytí 50 tisíc vozů bateriemi pouhým zlomkem ve srovnání s plánovanou kapacitou Gigafactory, která činí výhledově více než půl milionu podporovaných elektromobilů. Mimoto se v případě Tesly bude jednat o větší baterie než v případě LG.

LG má ovšem výhodu v decentralizované výrobě, která ji potenciálně může přinést nové zákazníky.

Zdroj úvodní fotografie: gm-volt.com

Komentáře

(2)

Tomáš

20. únor 2016, 09:13

Jenom ať na ty baterie neuvalí další clo, jako na panely.

Jan Veselý

20. únor 2016, 11:18

To se dá obejít. Mají velkou fabriku ve Wroclawi, kde tu fabriku na baterky možná taky budou přistavovat. Nehledě na to, že dvě podobné se už staví v Německu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.