Domů
Akumulace energie
Německý sonnen bude s domácími bateriemi poskytovat primární regulaci frekvence

Německý sonnen bude s domácími bateriemi poskytovat primární regulaci frekvence

Německý výrobce domácích bateriových systémů sonnen získal oprávnění k poskytování primární regulace frekvence. Službu používanou k udržení frekvence v elektrizační soustavě na požadované hodnotě 50 Hz bude sonnen poskytovat s největší virtuální baterií sestávající z několika tisíc domácích bateriových úložišť.

sonnen, do kterého v roce 2015 kapitálově vstoupila také Skupina ČEZ prostřednictvím dceřiné společnosti Inven Capital, společně se svým technologickým partnerem tiko Energy Solutions získal od německého provozovatele přenosové soustavy TenneT oprávnění k poskytování primární regulace frekvence pomocí své německé sítě domácích bateriových úložišť.

„Jako mladá společnost jsme velmi hrdí, že píšeme historii. Ukazujeme našim zákazníkům v Německu, že mohou uvažovat o všech aktivitách, které byly dříve vyhrazeny pro velké elektrárny. Mohou vyrobit a uložit energii a také zajišťovat bezpečnost dodávek v síti. Přechod ze starého energetického systému založeného na centrálních elektrárnách k novému decentralizovanému systému s lidmi ve svém středu je konečně tady,“ řekl výkonný ředitel sonnen eServices Jean-Baptiste Cornefert.

Virtuální baterie sonnen sestává z několika tisíc bateriových úložišť s kapacitou od 5 do 15 kWh. Aktuálně má sonnen v Evropě instalováno kolem 30 tisíc bateriových úložišť s celkovou kapacitou téměř 300 MWh.

V případě odchylky frekvence od požadované hodnoty vytvoří decentrální bateriová úložiště velkou virtuální baterii. Jelikož každé z úložišť sonnenBatterie má v daný okamžik jinou úroveň nabití, budou z vybraných úložišť vytvořeny 1MW bloky, které budou následně nabídnuty k využití v rámci primární regulace frekvence. Právě 1MW blok byl testován v rámci certifikačního procesu, který sonnen úspěšně absolvoval.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.