Domů
Akumulace energie
Německý sonnen bude s domácími bateriemi poskytovat primární regulaci frekvence

Německý sonnen bude s domácími bateriemi poskytovat primární regulaci frekvence

Německý výrobce domácích bateriových systémů sonnen získal oprávnění k poskytování primární regulace frekvence. Službu používanou k udržení frekvence v elektrizační soustavě na požadované hodnotě 50 Hz bude sonnen poskytovat s největší virtuální baterií sestávající z několika tisíc domácích bateriových úložišť.

sonnen, do kterého v roce 2015 kapitálově vstoupila také Skupina ČEZ prostřednictvím dceřiné společnosti Inven Capital, společně se svým technologickým partnerem tiko Energy Solutions získal od německého provozovatele přenosové soustavy TenneT oprávnění k poskytování primární regulace frekvence pomocí své německé sítě domácích bateriových úložišť.

„Jako mladá společnost jsme velmi hrdí, že píšeme historii. Ukazujeme našim zákazníkům v Německu, že mohou uvažovat o všech aktivitách, které byly dříve vyhrazeny pro velké elektrárny. Mohou vyrobit a uložit energii a také zajišťovat bezpečnost dodávek v síti. Přechod ze starého energetického systému založeného na centrálních elektrárnách k novému decentralizovanému systému s lidmi ve svém středu je konečně tady,“ řekl výkonný ředitel sonnen eServices Jean-Baptiste Cornefert.

Virtuální baterie sonnen sestává z několika tisíc bateriových úložišť s kapacitou od 5 do 15 kWh. Aktuálně má sonnen v Evropě instalováno kolem 30 tisíc bateriových úložišť s celkovou kapacitou téměř 300 MWh.

V případě odchylky frekvence od požadované hodnoty vytvoří decentrální bateriová úložiště velkou virtuální baterii. Jelikož každé z úložišť sonnenBatterie má v daný okamžik jinou úroveň nabití, budou z vybraných úložišť vytvořeny 1MW bloky, které budou následně nabídnuty k využití v rámci primární regulace frekvence. Právě 1MW blok byl testován v rámci certifikačního procesu, který sonnen úspěšně absolvoval.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se