Domů
Akumulace energie
Powervault dává druhou šanci použitým bateriím z elektromobilů Renault

Powervault dává druhou šanci použitým bateriím z elektromobilů Renault

Společnosti Powervault a Renault oznámily spolupráci na projektu opětovného využití vysloužilých baterií z elektromobilů v domácnostech. Příští měsíc se tak ve Velké Británii rozběhne roční testovací provoz 50 systémů u zákazníků M&S Energy.

Britská společnost Powervault a automobilka Renault tento týden oznámily spolupráci na novém projektu, který bude využívat baterie z elektromobilů v domácích bateriových instalacích. Od tohoto kroku si Powervault slibuje až třetinové snížení pořizovací ceny svého systému, a tedy vyšší zájem zákazníků.

„Díky tomuto partnerství s dodavatelem domácích bateriových systémů Powervault přidává Renault nový prvek do své celosvětové strategie pro druhý život baterií, který již v současné době pokrývá velké množství instalací od průmyslových hal po bytové domy. Druhý život nejenže přidává použitým bateriím z elektromobilů další využití před tím, než jsou recyklovány, ale také umožňuje zákazníkům ušetřit peníze. Je to win-win-win pro majitele elektromobilů, domácnosti i naši planetu,“ vysvětlil Nicolas Schottey, programový ředitel ze společnosti Renault.

Baterie využívané v elektromobilech mají životnost okolo 8-10 let, nicméně i poté se dají využít pro nepohyblivé instalace. Renault odhaduje jejich dodatečnou životnost na dalších 10 let. S podobným projektem přišel již před časem také Nissan (informovali jsme zde).

Zkušební provoz britských domácností

Powervault umístí celkem 50 testovacích zařízení s bateriemi od Renaultu do domácností, které mají instalovány fotovoltaické elektrárny. Zkušební provoz otestuje nejen technickou výkonnost baterií, ale také reakci zákazníků na systém ukládání energie v domácnosti. Třetí stranou účastnící se projektu je M&S Energy, u jejíchž zákazníků bude zkušební provoz probíhat.

„Spolupráce se dvěma značkami Renault a M&S, kterou dnes oznamujeme, je důležitým milníkem na naší cestě k dosažení masového rozšíření domácích bateriových systémů. Majitelé domů i společnosti nyní chtějí využít smart revoluce v energetice. Je jen otázkou času, kdy se Powervault stane běžnou součástí domácnosti, jako je třeba myčka,“ neskrýval optimismus Joe Warren, výkonný ředitel společnosti Powervault.

Bateriový systém Powervault umožňuje lepší využití elektrické energie v domácnostech s vlastním, například fotovoltaickým zdrojem. Kromě využití vlastní vyrobené elektřiny se umí také automaticky nabíjet mimo špičku v době levnějšího tarifu a energii dodat v době, kdy by byla pro zákazníka dražší.

Zdroj úvodního obrázku: Renault

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.