Domů
Akumulace energie
Powervault dává druhou šanci použitým bateriím z elektromobilů Renault
Zdroj: Renault

Powervault dává druhou šanci použitým bateriím z elektromobilů Renault

Společnosti Powervault a Renault oznámily spolupráci na projektu opětovného využití vysloužilých baterií z elektromobilů v domácnostech. Příští měsíc se tak ve Velké Británii rozběhne roční testovací provoz 50 systémů u zákazníků M&S Energy.

Britská společnost Powervault a automobilka Renault tento týden oznámily spolupráci na novém projektu, který bude využívat baterie z elektromobilů v domácích bateriových instalacích. Od tohoto kroku si Powervault slibuje až třetinové snížení pořizovací ceny svého systému, a tedy vyšší zájem zákazníků.

„Díky tomuto partnerství s dodavatelem domácích bateriových systémů Powervault přidává Renault nový prvek do své celosvětové strategie pro druhý život baterií, který již v současné době pokrývá velké množství instalací od průmyslových hal po bytové domy. Druhý život nejenže přidává použitým bateriím z elektromobilů další využití před tím, než jsou recyklovány, ale také umožňuje zákazníkům ušetřit peníze. Je to win-win-win pro majitele elektromobilů, domácnosti i naši planetu,“ vysvětlil Nicolas Schottey, programový ředitel ze společnosti Renault.

Baterie využívané v elektromobilech mají životnost okolo 8-10 let, nicméně i poté se dají využít pro nepohyblivé instalace. Renault odhaduje jejich dodatečnou životnost na dalších 10 let. S podobným projektem přišel již před časem také Nissan (informovali jsme zde).

Zkušební provoz britských domácností

Powervault umístí celkem 50 testovacích zařízení s bateriemi od Renaultu do domácností, které mají instalovány fotovoltaické elektrárny. Zkušební provoz otestuje nejen technickou výkonnost baterií, ale také reakci zákazníků na systém ukládání energie v domácnosti. Třetí stranou účastnící se projektu je M&S Energy, u jejíchž zákazníků bude zkušební provoz probíhat.

„Spolupráce se dvěma značkami Renault a M&S, kterou dnes oznamujeme, je důležitým milníkem na naší cestě k dosažení masového rozšíření domácích bateriových systémů. Majitelé domů i společnosti nyní chtějí využít smart revoluce v energetice. Je jen otázkou času, kdy se Powervault stane běžnou součástí domácnosti, jako je třeba myčka,“ neskrýval optimismus Joe Warren, výkonný ředitel společnosti Powervault.

Bateriový systém Powervault umožňuje lepší využití elektrické energie v domácnostech s vlastním, například fotovoltaickým zdrojem. Kromě využití vlastní vyrobené elektřiny se umí také automaticky nabíjet mimo špičku v době levnějšího tarifu a energii dodat v době, kdy by byla pro zákazníka dražší.

Zdroj úvodního obrázku: Renault

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se