Domů
Společnosti ve světě
Tesla urychluje vnitřní práce v Gigafactory, produkce začne na jaře

Tesla urychluje vnitřní práce v Gigafactory, produkce začne na jaře

Tesla urychluje výstavbu svého megalomanského projektu Gigafactory. Její interiér nyní čekají mnohamilionové investice. Továrna by podle posledních zpráv mohla začít vyrábět již na jaře příštího roku, což potvrdil sám Elon Musk.

Podle nejnovějších reportů z Reno Gazette-Journal Tesla obdržela několik povolení pro mnoha milionové úpravy vnitřích prostor výrobního komplexu Gigafactory v Renu v Nevadě. Jednou z položek jsou architektonické úpravy v hodnotě 10 milionů amerických dolarů.

Minulý týden Elon Musk potvrdil, že Tesla je připravena, aby Gigafactory mohla svou činnost zahájit již na jaře příštího roku.

Následující video, pořízené z přeletu drona, zachycuje pohled na exteriér továrny před několika týdny.

Nyní tedy vyplula na světlo světa skutečnost, že práce na vnitřních prostorách tohoto ohromného komplexu nabírají na otáčkách, jelikož vnějšek továrny je již prakticky hotov a podle objemů stavebních povolení k pracem a financím ve srovnání s minulostí je zřejmé, že do budování interiérů plynou značné objemy peněz. Podle informací jsou schváleny investice bezmála za 18 milionů dolarů.

Další zajímavostí je skutečnost, že společnost pracuje na železobetonovém mezipatře, které výrazným způsobem zvýší kapacity továrny. Současná podoba budovy je jen jakýmsi úvodem, jelikož celá továrna bude čtyřikrát tak velká.

Skutečná velikost Gigafactory bude ovšem možná ještě více než dvojnásobná, jelikož Tesla odkoupila další pozemky. Pokud půjde vše podle plánů, tak by celková plocha výrobních prostor mohla dosáhnout až 240 % oproti původním plánům.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516