Domů
Akumulace energie
Toyota chce uvést na trh rychlodobíjecí elektromobily s velkým dojezdem již v roce 2022
Toyota Fcv Plus concept. Zdroj: public domain

Toyota chce uvést na trh rychlodobíjecí elektromobily s velkým dojezdem již v roce 2022

Podle nejnovějších zpráv z Tokya Toyota pracuje na elektromobilu poháněném novým typem baterie, která značně zvyšuje dojezdovou vzdálenost a zkracuje čas potřebný k nabití baterie. Vozy s tímto typem baterie by se měly začít prodávat v roce 2022.

Nový elektromobil Toyoty bude postaven na zcela nové platformě a bude využívat článku s pevným elektrolytem. Díky tomuto typu článku může být baterie dobita během několika málo minut.

U současných baterií užívaných v elektromobilech, lithium-iontových baterií, trvá doba nabití 20 až 30 minut i s těmi nejrychlejšími nabíječkami. Takovýto vůz disponuje dojezdem 300 až 400 kilometrů.

Toyota se rozhodla nový typ baterie uvézt do prodeje již v roce 2022. Konkrétní plány ohledně prodejů této baterie ve svých vozech Toyota tají, nicméně podotýká, že k rozšíření tohoto typu baterie by mělo dojít na začátku dvacátých let tohoto století.

Snaha o vyrovnání ztrát na konkurenci

Největší japonský producent automobilů chce tímto počinem opět srovnat krok s předními hráči v oblasti elektromobility, kterými jsou japonský Nissan a americká Tesla. Jedná se o nutný krok vynucený celosvětovou snahou o bezemisní automobily využívající jiné než konvenční spalovací motory.

Je samozřejmě otázkou, podaří-li se Toyotě tento velký skok kupředu v předeslaném časovém horizontu realizovat. Od zvládnutí technologie v laboratorních podmínkách a v rámci prototypů je k řízení kvality, splnění norem funkční bezpečnosti a spolehlivosti takového produktu dlouhá a časově nároční cesta.

Baterie v pevné fázi využívají pevný elektrolyt. Ten je mimo jiné oproti současným bateriím s tekutým elektrolytem bezpečnější.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.