Domů
Akumulace energie
Volkswagen se stal největším akcionářem čínského výrobce baterií Guoxuan
Bateriove uloziste. Zdroj: younicos.com

Volkswagen se stal největším akcionářem čínského výrobce baterií Guoxuan

Německá automobilka Volkswagen se stala největším akcionářem čínského výrobce baterií pro elektromobily Guoxuan High-Tech, vlastní v něm podíl 26,5 procenta. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešní zprávy společnosti Guoxuan pro akciovou burzu.

Agentura Reuters již ve středu s odvoláním na své zdroje uvedla, že Volkswagen je v závěrečné fázi rozhovorů o investici do této čínské firmy. Koupě podílu ve společnosti Guoxuan je pro Volkswagen první přímou investicí do čínského výrobce baterií.

Německá automobilka podle zdrojů Reuters plánuje koupit rovněž podíl 50 procent v Anhui Jianghuai Automobile Group Holding, mateřské firmě výrobce elektromobilů JAC Motors. JAC minulý týden oznámil, že jeho mateřská firma plánuje přivést strategického investora. Nemělo by to však znamenat změnu kontroly.

Čínská vláda si vloni stanovila za cíl, že do roku 2025 musí mít vozy na alternativní pohon označované NEV na celkovém prodeji aut v Číně podíl 25 procent. Do skupiny NEV spadají elektrické hybridní vozy, čistě elektrické vozy a vozy s vodíkovým pohonem. Loni se v Číně prodalo celkem 25 milionů aut.

Volkswagen v Číně provozuje společné podniky s automobilkami FAW Group a SAIC Motor. Jeho cílem je do roku 2025 prodat v Číně 1,5 milionu vozů s alternativním pohonem.

Koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž česká Škoda Auto, je podle objemu prodeje největší automobilkou na světě.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.