Domů
Čistá mobilita
Waymo rozšiřuje testování autonomních vozů, tentokrát se vydá do Atlanty

Waymo rozšiřuje testování autonomních vozů, tentokrát se vydá do Atlanty

Společnost Waymo pokračuje v rozšiřování míst své testovací základny pro technologii autonomních vozů. Mezi destinace byla nejnověji zařazena i Atlanta a její okolí. Waymo, dříve pracující pro Google a jeho autonomní řízení, má pokryto již mnoho geografických oblastí, plně autonomní testy se však prozatím realizovaly pouze ve Phoenixu.

Testovací vozy provozované mimo stát Arizona mají kvůli bezpečnosti stále za volantem řidiče, který může v případě potřeby zasáhnout. Toto rozšiřování základen je ovšem nutnost. Pokrytím rozsáhlejších oblastí se rozšiřuje i množství cest, které budou systémy schopny bezpečně projet.

Atlanta nabízí velmi specifické prostředí plné výzev

Atlanta nabízí svá specifika, je například vyhlášena jako místo s jednou z nejhorších dopravních situací ve Spojených státech, dále je jednou z nejhustěji obydlených aglomerací. Rovněž počasí je zde specifické, jelikož jsou zde velmi vysoké průměrné teploty.

Oblast Atlanty je 25. testovací oblastí, počítáno včetně nedávného návratu do San Francisca. Dosavadní testování sestávalo z mapování města ve voze řízeném člověkem.

„V současnosti máme jako první na světě flotilu autonomních vozů, které se pohybují po veřejných cestách, zaměřujeme se tedy o rozšíření našich technologií do různých měst a s tím souvisejícím různým prostředím. Těšíme se na testování v okolí Atlanty, jelikož nám dává šanci rozšiřovat životy zachraňující technologie mezi více lidí a na více míst.“ Řekl mluvčí společnosti Waymo.

Představitelé státu Georgia jsou z testování rovněž nadšení, jelikož v nasazení technologií vidí veliký potenciál zvýšení bezpečnosti na silnicích.

Úvodní fotografie: Autonomní vůz Waymo. Zdroj: waymo.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.