Domů
Čistá mobilita
Zpřísnění emisních limitů bylo jedním z důvodů poklesu prodejů automobilů
Volkswagen. Zdroj: public domain

Zpřísnění emisních limitů bylo jedním z důvodů poklesu prodejů automobilů

V prodeji automobilů si v minulém roce nejvíc pohoršily automobilky Volkswagen, Hyundai a Ford. Jedním z důvodů pro (u některých až 25%) pokles prodejů byly, mimo jiné, problémy některých výrobců automobilů s certifikováním dle nových emisních testů WLTP.

Zpomalování ekonomiky obecně bylo nejspíše hlavním důvodem pro pokles registrace nových automobilů v Česku v roce 2019. Volkswagenu ubylo ve srovnání s rokem 2018 celkem 3489 nově registrovaných vozů  – to představuje úbytek 14,3 %.

Procentuálně nejvíce si pohoršil Ford s 24,1% poklesem a také Opel (21,8% úbytek nově registrovaných vozů). Zákazníci ubývali také, v poslední době velmi oblíbené, Dacii či automobilce Hyundai. Zvýšení prodejů naopak zaznamenala Škoda či Seat.

Škoda Vision E (2017)

Nákupy nových automobilů omezily jak domácnosti, tak i firmy. Počet prodaných vozů se mírně zvýšil v prosinci, což bylo ale nejspíš dáno snahou prodejců udat co nejvíce automobilů se spalovacím motorem předtím, než začal platit nový emisní limit 95 g CO2/km.

Snížení nabídky na trhu v předcházejících měsících mohlo rovněž mít vliv na prodej aut. Výrobci museli přejít na certifikování svých modelů dle nových emisních testů WLTP – automobilkám zabralo čas přejít na nové testování a uzpůsobit mu nabízené modely i procesy.

Pokles registrací nových vozů lze očekávat i v roce 2020. Jedním z důvodů by mohlo být i čekání potencionálních zájemců o hybridy či elektromobily na jejich lepší dostupnost.

Komentáře

(1)

PE

26. leden 2020, 10:26

Asi nekdo ,,zaspal,, , vyvoj jde jinym smerem,pokud na to budou mit pocencionalni zakaznici financni prostredky....

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.