Domů
Elektřina
Krajský úřad nepovolil výstavbu bioplynové elektrárny u Vlašimi
Bioplynová stanice. Zdroj: public domain

Krajský úřad nepovolil výstavbu bioplynové elektrárny u Vlašimi

Středočeský krajský úřad neschválil výstavbu bioelektrárny u Vlašimi na Benešovsku. ČTK to včera řekli Karel Kříž z Českého svazu ochránců přírody a starosta Vlašimi Luděk Jeništa. Záměr měl odpůrce z řad místních lidí a už dříve se k němu negativně vyjádřili i krajští radní. Jednatel investorské společnosti Biostanice Vlašim Roman Holub naopak tvrdil, že projekt za desítky milionů korun by byl pro okolí přínosem.

Podle Kříže byly hlavními důvody zamítavého stanoviska nejasný zdroj surovin, velká dopravní zátěž a celkové narušení pohody bydlení místních obyvatel. Krajský úřad tak podle něj vyhověl i námitkám Českého svazu ochránců přírody.

Holub na veřejném projednání projektu na začátku srpna připustil, že pokud by mu nebylo umožněno vybudovat bioelektrárnu, nebránil by se zpětnému prodeji pozemku městu. Jeništa dnes ČTK řekl, že město má na to v rozpočtu připravené prostředky.

„V letošním rozpočtu máme vyčleněné prostředky na případný odkup tohoto pozemku, protože s firmou jsme uzavřeli smlouvu a máme tam předkupní právo,“ uvedl starosta.

Podle smlouvy by město mělo pozemek získat zpět za stejnou cenu, za jakou ho kdysi prodalo.

Záměrem bioelektrárny byla výroba elektrické energie a tepla z vyrobeného bioplynu. Zpracovávat se zde měly biologicky rozložitelné odpady jako potravinářský odpad, jateční odpad nebo odpady rostlinného původu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.