Domů
Elektrárny v Evropě
V Polsku byla připojena k síti 450MW paroplynová elektrárna Stalowa Wola
Zdroj: Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A.

V Polsku byla připojena k síti 450MW paroplynová elektrárna Stalowa Wola

Polská paroplynová elektrárna Stalowa Wola byla v minulém týdnu připojena k síti. Zdroj o výkonu 450 MW měl být původně zprovozněn v roce 2016, dočkal se však řady zpoždění, to poslední pak bylo způsobeno pandemií koronaviru. Kromě elektřiny bude elektrárna dodávat také teplo do okolních oblastí.

Polským státem ovládaná společnost Tauron uvedla, že 24. srpna dokončila připojení své paroplynové elektrárny Stalowa Wola o výkonu 450 MW k síti. Investici za 1,5 miliardy zlotých (8,9 miliardy Kč) realizovala společnost Tauron se státní plynárenskou společností PGNiG. Paroplynová elektrárna Stalowa Wola v jihovýchodním Polsku byla postavena, aby nahradila původní uhelnou elektrárnu.

„Synchronizace paroplynových turbín završila celou investici. Elektrárna nyní bude procházet fází optimalizace, ladění a testování,“ uvedl generální ředitel společnosti Tauron Wojciech Ignacok.

Čtyřleté zpoždění

Elektrárna měla být původně zprovozněna v polovině roku 2016. Ovšem když byl projekt dokončen z 85 %, společnost Tauron zrušila smlouvu se španělským stavitelem Abener Energia z důvodu nedodržení termínů. Projekt tak dokončilo konsorcium polských společností vedené Energopomiarem.

Podle posledních plánů pak měla být Stalowa Wola uvedena do provozu ve druhém čtvrtletí, ale nabrala poslední zpoždění kvůli pandemii koronaviru. Kromě dodávek elektřiny bude elektrárna zásobovat teplem obyvatele okolních oblastí. Podle vyjádření společnosti Tauron by měla elektrárna vypustit zhruba 360 kg CO2 na vyrobenou MWh.

Zdroj úvodní fotografie: Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A.

Komentáře

(1)

Bizon

28. srpen 2020, 12:16

Kde jsou sakra nějaké parametry? Společná hřídel pro plyn a páru, nebo zvlášť? Některé moderní paro-plyny jsou technicky nádherné, mohli udělat nějaké pěkné video funkce i s parametry, jednak by zvýšili technickou osvětu a ještě by měli dobré PR...

Tímto neútočím na redakci, chápu že toto je převzatá tisková zpráva.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.