Domů
Elektrárny ve světě
Americká jaderná elektrárna Surry získala povolení k 80letému provozu
Zdroj: Dominion Energy

Americká jaderná elektrárna Surry získala povolení k 80letému provozu

Jaderná elektrárna Surry v americké Virginii získala od regulátora povolení k dalším dvaceti letům provozu. Elektrárna spuštěná v sedmdesátých letech minulého století tak může vyrábět elektřinu až do roku 2053. Dva bloky elektrárny s instalovaným výkonem 1676 MW produkují významnou část nízkoemisní elektřiny ve státě.

Společnost Dominion Energy, provozující jadernou elektrárnu Surry, oznámila, že od regulátora získala provozní licenci na dalších 20 let. Dva bloky, typu PWR které byly v elektrárně spuštěny v letech 1972, respektive 1973, tak nově můžou vyrábět elektřinu až do roku 2052, respektive 2053. Původní životnost zařízení byla 40 let, o dalších 20 let byla prodloužena v roce 2003.

Obnovení licence elektrárny Surry na další 20leté období je skvělou zprávou pro naše zákazníky, životní prostředí a regionální ekonomiku,“ uvedl Dan Stoddard, ředitel jaderné divize Dominion Energy. „Naši zákazníci budou těžit z toho, že do roku 2053 budou z elektrárny nadále zásobováni bezpečnou, spolehlivou, dostupnou a bezuhlíkovou elektřinou.“

Dominion Energy provozuje ve Virginii kromě elektrárny Surry také jadernou elektrárnu North Anna. Také u ní společnost usiluje o obdobné prodloužení provozní licence. Elektrárna Surry je zatím třetí americkou jadernou elektrárnou, které byl povolen 80letý provoz. Jako první získala prodlouženou licenci elektrárna Turkey Point, následovala ji elektrárna Peach Bottom.

Důležitý bezemisní zdroj elektřiny

Pro stát Virginia jsou obě výše zmíněné jaderné elektrárny s celkovým instalovaným výkonem přes 3,5 GW důležitým bezemisním zdrojem elektřiny. Podle Dominion Energy pokryjí spotřebu zhruba třetiny jejich zákazníků ve Virginii a Severní Karolině a produkují 92 % nízkoemisní elektřiny ve státě.

„Moje administrativa je zaměřena na budování bezuhlíkové elektrické sítě. Nepřetržitý přísun bezuhlíkové jaderné energie a dobře placená pracovní místa v čisté energetice, které vytváří, jsou zásadní součástí dosažení tohoto cíle,“ řekl guvernér Virginie, Ralph Northam.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.