Domů
Teplárenství
ČEZ ESCO ovládla dodavatele tepla ve třetím největším městě Slovenska

ČEZ ESCO ovládla dodavatele tepla ve třetím největším městě Slovenska

Teplárenství
Bez komentáře
26. listopad 2018, 13:54
ČTK

Česká energetická skupina ČEZ posílí své postavení v oblasti dodávek tepla na Slovensku. Slovenský antimonopolní úřad (PMÚ) povolil společnosti ČEZ ESCO, dceřiné firmě ČEZ, ovládnout výrobce a dodavatele tepla, teplé užitkové vody a elektřiny Spravbytkomfort, který podniká ve třetím největším města na Slovensku v Prešově. ČTK o tom dnes informoval PMÚ.

Tržby Spravbytkomfortu loni klesly meziročně o dvě procenta na 16,35 milionu eur (425 milionů korun), zisk firmy naopak stoupl o desetinu na 1,48 milionu eur (38,5 milionu korun).

Spolu se společností Spravbytkomfort získal ČEZ ESCO kontrolu nad firmou Serviskomfort, která poskytuje v Prešově služby v oblasti údržby průmyslových teplárenských zařízení, běžné údržby bytů a další práce. Tržby Serviskomfortu loni dosáhly 5,75 milionu eur (149,5 milionu korun).

Firmy Spravbytkomfort a Serviskomfort patřily do rakouské skupiny Facilitycomfort, od které ČEZ ESCO dříve koupil menšinový podíl ve společnosti Bytkomfort. Ta kromě jiného zajišťuje výrobu a dodávky tepla ve městě Nové Zámky na jihu Slovenska a prostřednictvím dceřiných firem podniká i v dalších slovenských městech.

ČEZ na Slovensku podniká rovněž v oblasti prodeje elektřiny a zemního plynu i ve výstavbě energetických zařízení.

Adrian Bobok hej

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se