E.ON následuje ČEZ, vstupuje do společnosti Solarwatt

DomůElektřinaE.ON následuje ČEZ, vstupuje do společnosti Solarwatt

Německá společnost E.ON bude spolupracovat s drážďanskou společností SolarWatt, která se zabývá výrobou systému pro skladování elektřiny. E.ON tak následuje společnost ČEZ, která vloni vstoupila do společnosti Sonnenbatterie. Rozvoji pomůže i obnovení schématu dotací pro německé zájemce o systémy solar+storage.

E.ON dnes oznámil spolupráci se společností Solarwatt, která se zabývá výrobou systému pro skladování elektrické energie. Německá společnost tak dále rozvíjí svoji aktivitu v oblasti obnovitelných zdrojů, které má E.ON naplňovat po rozdělení na dvě společnosti E.ON a UNIPER.

E.ON vidí v domácích systémech skladování energie velký potenciál, což zdůvodňuje 1,5 milionem střešních solárních instalací jen v Německu. Ve spolupráci se Solarwatt bude vyrábět své vlastní úložiště energie, které by mělo být dostupné v několika měsících.

„Stále větší množství zákazníků chce být energeticky nezávislé. Společně se Solarwatt můžeme nabízet kompletní řešení, které bude vyhovovat individuálním potřebám zákazníka.“
Bernhard Reutersberg, člen představenstva E.ON

Součástí systému Solarwatt je i systém pro efektivní ukládání energie a aplikace s vizualizací spotřeby. Solarwatt je zároveň autorem produktu MyReserve, kterému byla v loňském roce udělena prestižní cena na INTER ELEC 2015 za oblast inovací v obnovitelných zdrojích.

Obnovení podpory pro solar + storage

Na konci loňského roku se v Německu začalo mluvit o tom, že bude ukončena podpora pro střešní solární panely a systémy akumulace energie. Důvodem pro zrušení podpory bylo, že již splnila svůj původní účel a dostatečně umožnila rozvoj domácích kombinovaných systémů.

Po kritice ze stran oborových sdruženích byl návrh přehodnocen a podpora bude opět vypsána od 1. března tohoto roku. Bez podpory je z důvodu drahých baterií systém stále ekonomicky nevýhodný. Podpora má být poskytována až do roku 2018.