Domů
Elektřina
EDF plánuje spolupráci s Čínou v oblasti offshore větrných zdrojů
Zdroj: axelivarsson / Creative Commons / CC BY-ND 2.0

EDF plánuje spolupráci s Čínou v oblasti offshore větrných zdrojů

Francouzská EDF vyjednává s čínskými společnostmi o možné spolupráce při výstavbě offshore větrných parků v Číně. Společnost v majoritním vlastnictví státu plánuje do roku 2030 téměř zdvojnásobit globální výkon ve svých obnovitelných zdrojích na 50 GW.

Ve srovnání s dalšími evropskými giganty je EDF v oblasti offshore větrné energetiky, na kterou se hodlá v budoucnu více zaměřit, stále nováčkem. Jižní oblasti Číny jsou vzhledem k vysoké poptávce po energii a hustotě zalidnění vhodnou oblastí, a nabízí tak podle EDF možnost k rozvoji.

„Zahájili jsme jednání s čínskými partnery, která ukážou, jestli se zapojíme do sektoru offshore větrné energetiky v Číně,“ řekl Antoine Cahuzac, generální ředitel dceřiné společnosti EDF Énergies Nouvelles, jež se zabývá rozvojem obnovitelných zdrojů.

EDF se nyní zaměří především na oblasti s rostoucí poptávkou po energii, kterými jsou například Jižní Amerika, Čína, Indie a subsaharská Afrika. EDF EN dle Cazuzaca patří mezi 10 největších investorů do větrných zdrojů, přičemž v loňském roce byla největším developerem v Severní Americe.

Cahuzac rovněž uvedl, že EDF je jedinou evropskou energetickou společností, která má díky akvizici UPC Asia Wind Management z července letošního roku divizi obnovitelných zdrojů v Číně. EDF EN má nyní po celém světě k dispozici 10 GW výkonu ve větrných zdrojích.

Další gigawatty na cestě

V roce 2012 EDF rovněž vysoutěžila v tendru projekt o výkonu 1500 MW u pobřeží Francie, který však vzhledem k administrativním průtahům nebude dokončen dříve než v roce 2021.

V posledních letech EDF ročně investovala do rozvoje obnovitelných zdrojů 1,5 až 2 miliardy EUR. Podle Cahuzaca společnost nyní pracuje ve Francii, Jižní Americe, Spojených státech a dalších oblastech na projektech o celkovém výkonu 12 GW.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
ERÚ chystá radikální změnu v účtování elektřiny
7. srpen 2022, 23:01
Analytici očekávají, že ČEZ za pololetí násobně vzrostou tržby i zisk
7. srpen 2022, 06:40
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se