Spolupráce Mercedesu s Teslou je u konce

DomůElektromobilitaSpolupráce Mercedesu s Teslou je u konce

Až do současnosti využíval Mercedes pro svůj elektrický model třídy B baterie, motory a měniče od Tesly. Tomu je však již konec. Mercedes se se svým modelem B posouvá dále. Má v plánu používat vlastní motory a měniče, stále však hledá dodavatele baterií.

Podle německého magazínu Auto Motor und Sport (AMUS) bude mít nový Mercedes dojezd více než 480 kilometrů, což je oproti současným 160 kilometrům při využití komponent od Tesly značný skok.

Otázka norem je klíčová

Podle zprávy z AMUS není zcela jasné, jestli se jedná o dojezd podle evropských, či amerických norem. Pokud se jedná o normy evropské, pak podle těch amerických by dojezd přesahoval 320 kilometrů, což je dojezd srovnatelný s modelem Tesla 3, který je očekáván v roce 2017. Pokud se jedná o normy americké, pak Mercedes nabízí v porovnání s libovolným modelem od Tesly dojezd vyšší.

Současný elektrický Mercedes třídy B stojí přes 42 tisíc dolarů, což je asi o 8 tisíc více než očekávaná cena Tesly 3. Analytici ovšem pochybují, že Telsa nabídne tento vůz za 35 tisíc, předpokládají cenu mezi 40 a 50 tisíci dolary. Samozřejmě je ve hvězdách, kolik bude stát nový model Mercedesu.

Smlouva s Mercedesem tvoří 11 % finančních pohledávek Tesly. Ať to bude s Teslou z finančního hlediska v budoucnu jakkoliv, je jisté, že ztráta značné části příjmů a zavedení stejně silného, případně lepšího hráče na trh, není skutečnost, kterou by vedení Tesly vítalo s otevřenou náručí.