Domů
Elektřina
Bez dodávek elektřiny jsou v ČR nadále tisíce odběrných míst
Vedení v zimě
Zdroj: Flickr MaxPower0815 https://www.flickr.com/photos/62322908@N06/9625059958/

Bez dodávek elektřiny jsou v ČR nadále tisíce odběrných míst

Elektřina
Bez komentáře
14. leden 2019, 17:15
ČTK

Míst bez dodávky elektřiny kvůli rozmarům počasí během dne v Česku ubývá, stále jsou jich ale tisíce. Vyplývá to z vyjádření distributorů. Mluvčí ČEZ Soňa Holingerová řekla ČTK, že ČEZ kolem 15:00 evidoval přes 3000 domácností bez proudu, o zhruba 2500 méně než v poledne. V noci na dnešek bylo bez proudu na 15000 odběrných míst, důvodem byl hlavně silný vítr. Další distributor, E.ON, už většinu poruch na svém území opravil.

Holingerová uvedla, že nejvíc lidí bez proudu nadále zůstává v horských oblastech Čech, především v okresech Rychnov nad Kněžnou, Karlovy Vary a Děčín.

„Na vedení vysokého napětí máme aktuálně hlášeno ještě 21 poruch,“ sdělila mluvčí.

Na Moravě je situace klidná, uvedla. V hůře přístupných místech podle ní energetici využívají mimo jiné také sněžnice nebo čtyřkolky s pásy.

Poruchy kvůli pádům stromů a větví při silném větru zaznamenala také společnost E.ON, která zásobuje elektřinou především zákazníky z jižních Čech a jižní Moravy. Podle mluvčí Boženy Herodesové je situace na jihu republiky klidnější a kolem 15:00 firma evidovala už jen několik míst bez elektřiny v oblasti nad Vodní nádrží Lipno.

„Jedná se už spíše o chaty a chalupy. Nové poruchy hlášeny nemáme,“ dodala.

Ráno bylo bez proudu v distribučním území E.ON 400 odběrných míst, především na jihu Čech.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516